Boya

Deniz Grubu Boyalar

Deniz grubu boyalar deniz araçlarının boyanmasında kullanılan ürünlerdir. Deniz suyu, deniz tuzu aşındırıcı etkiye sahiptir. Bundan dolayı deniz araçları ve deniz ile temas eden bütün yapıların boyanması sırasında yüksek dirençli ürünler kullanılması gerekir. Gemi boyası olarak da adlandırılan boya çeşitleri deniz araçlarının su altında ve su üstünde kullanılan bölümlerinde kullanılır.

Deniz araçları ve deniz ile temas eden ahşap, metal, beton, polyester, fiberglas yüzeylerin boyanmasında bu amaçla üretilen boyalar kullanılır. Bu boyalar estetik görünümün yanında yüksek direnç sağlar ve yüzeyleri korur.

Deniz Grubu Boya Çeşitleri

Deniz grubu boya çeşitleri Polisan tarafından üstün kalitede üretilir. Bu ürünlerin kullanılması ile birlikte mükemmel sonuçlar alınır. Yat boyası olarak da bilinen bu boyalar suya, deniz suyuna, deniz tuzuna, korozyona karşı koruma gerektiren tüm yüzeylerde kullanılır.

Polisan deniz grubu boyaları uygulandığı yüzeye tam olarak yapışır. Kabarma ve çatlama yapmaz. Kullanım kurallarına uygun olarak yapılan boyama ile estetik görünüm elde edilir. Son teknoloji ile üretilen boyaların uygulanması kolay ve hızlı olur. Zehirli boya ile deniz araçlarının boyanması neticesinde bakteri, mantar oluşumunun önüne geçilir

Epoksi Boya

Çift komponentli reaksiyon korumalı olan bu boyanın kullanım alanı son derece geniştir. Epoksi boya; ahşap, metal, mineral, sac, galvaniz gibi tüm yüzeylerde güvenle kullanılır. Uygulandığı yüzeyi su, deniz suyu, korozyon etkilerinden korur.

Epoksi boya yüksek performanslıdır ve uygulandığı yüzeylerde yüksek koruma sağlar. Son kat boya olarak tercih edilir. Yat, tekne ve gemilerin yanı sıra suya ve yüksek korozyona karşı dayanıklılık gerektiren yapılarda ve araçlarda kullanılır.

Yat Verniği

Reçine ve özel sentetik esaslı olarak üretilen yat verniği ahşap yüzeylerde son kat boya üzerine uygulanır. Parlak ve estetik görünüm oluşturur. Yüksek dirençli yapısı ile zaman içinde çatlama, pul pul dökülme yapmaz.

Yat verniği teknelerin yanı sıra suya ve korozyona karşı direnç gerektiren bütün ahşap yüzeylerde güvenle kullanılır.

Zehirli boya ahşap, polyester ve sac teknelerin su altında kalan bölümlerinde kullanılır. Teknelerin su altında kalan bölümlerinde kirlilik oluşmasının önüne geçer. Kirlilikten dolayı teknenin delinmesini önler.

Kalay ve kalay bileşenleri içermez tekneyi korurken sağlık için zararlı maddeler içermez. Klor kauçuk bağlayıcı içeriğe sahiptir. Kullanıma hazır olarak sunulan zehirli boyanın inceltilmesine gerek bulunmaz.

Tekne Boyası

Tekne boyası kurşunsuz olarak üretilir. Bu özelliği ile teknelerin boyası güvenle yapılır. Tekne boyası deniz araçlarının su üstünde kalan yüzeylerinde tercih edilir. Parlak ve estetik görünüm isteğinin gerçek olmasını sağlar. Ahşap ve metal yüzeyler için uygun olarak tasarlanmıştır.

Teknelerde olduğu gibi aynı zamanda yine ahşap ve metal yüksek korozyona maruz kalan tüm yüzeylerin boyanmasında da kullanılabilir. Son kat boya olarak kullanılır. Üzerine ilave uygulama yapılmasına gerek kalmaz.

Deniz Grubu Boyalar Nerelerde Kullanılır?

Deniz grubu boyalar yüksek dirençli olarak üretilmiş olması ile kullanım alanları oldukça geniştir. Su, deniz suyu, deniz tuzu, güneş ışınları ve korozyona karşı dayanıklılık isteyen tüm yüzeylerde bu boyalar kullanılır. Marine boya son kat olarak uygulandığında estetik görünüm elde edilir. Estetiğin ve yüksek korumanın amaçlandığı yüzeylerde deniz grubu boyalar kullanılır. Deniz grubu boyaların kullanıldığı alanlar arasında şunlar bulunur:

  • Yat, tekne, gemi gibi deniz araçları
  • Liman tesisleri
  • Yüzer platformlar
  • Yüzer havuzlar
  • Dış mekanlarda bulunan yüzeylerde
Deniz Grubu Boya Fiyatları

Polisan zehirli boya deniz araçlarının ömrünün uzamasını sağlayan özelliklere sahiptir. Son teknoloji ile üretilen boyalar son kat olarak uygulanır. Üzerine tekrar uygulama yapılmasına gerek yoktur ve boya maliyetlerinin azalmasını sağlar. Teknelerin estetik görünmelerinin yanında korozyona karşı dirençli olması için Polisan’ın kaliteli ürünleri bulunur.

Epoksi boya fiyatları ekonomik olması ile uygun maliyetlidir. Bir kez uygulanması ile uzun yıllar kullanılması mümkün olur. Böylece yüksek koruma için yüzeyin sık sık boyanmasına gerek kalmaz. Yat verniği fiyatları ve deniz grubu olan diğer boyaların fiyatlarını Polisan sayesinde ekonomik olarak bulabilirsiniz. Ekonomik bütçelerle tekneleriniz için boya alabilir ve güvenle kullanabilirsiniz. Deniz grubu boyalarla birlikte kullanabileceğiniz astar çeşitlerini de Polisan’da bulabilirsiniz.

Devamını Oku

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.