Banyo Yenileme Fikirleri

banyo yenileme

Banyo dekorasyonu konusunda birkaç değişiklik yapmak mı istiyorsunuz? Belki de daha huzurlu ve dinlendirici bir atmosfer oluşturmayı hayal ediyorsunuz. Bunun için banyo boyama ve yenileme gibi adımlarla büyük bir fark yaratmanız mümkün. Küçük adımlarla banyonuzu nasıl yenileyebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, gelin detaylara bir göz atalım.

Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Banyo dekorasyonu hem işlevsel hem de kolay temizlenebilir olmalıdır. Banyo ürünlerinin suya, neme dayanıklı olması tavsiye edilir. Temiz ve ferah bir görünüm için silikon ve fayans derzlerini yenileme işlemi yapılabilir. İdeal banyo dekorasyonu için yapabilecekleriniz ise bu şekilde sıralanabilir:

Seramikler ve banyoda kullanılan diğer renkler birbirine uyum sağlarsa şık görünür. Aksesuarlar, tekstil ürünleri, mobilyalar gibi her detayda renklerin ahenk yakalaması mekânın atmosferini güzelleştirir. Eğer seramikleriniz desenli ise banyoda kullanacağınız diğer renkler için desenlere uyumlu alt tonlarda seçim yapabilirsiniz.
Banyo aksesuarları ve mobilyalarında değişikliğe gidecekseniz, sadece estetik görünümü değil işlevselliği de ön planda tutmalısınız. Örneğin; duvarda dolap ve raflar kullanılarak, temizlik malzemeleri ve kişisel ürünler için alan yaratabilirsiniz.

Küçük Banyolar için Dekorasyon Fikirleri

Banyonuz küçükse en işlevsel hali ile kullanmak için bazı dokunuşlar yapabilirsiniz. Komple banyo yenileme maliyeti bütçenizi aşıyorsa birkaç küçük değişiklik yaparak küçük banyoları şık alanlara dönüştürebilirsiniz. Bunun için uygun fiyatlı boya seçeneklerinden yardım alabilirsiniz. Örneğin fayans yenileme için Polisan Seramik Boyası Prof P-CS 2k kullanabilir, banyonuzun ana rengini kolayca değiştirebilirsiniz. Bunun dışında küçük banyolar için değerlendirebileceğiniz diğer dekorasyon fikirleri ise bunlar olabilir:

Seramik ve duvar yenileme sırasında krem, bej, açık gri, beyaz gibi alanı daha geniş renkleri seçebilirsiniz. Mobilya ve seramiklerde açık renk kullanarak alanı geniş gösterebilirsiniz.
Duşa kabin için şeffaf cam tercih edebilirsiniz. Bu sayede zaten küçük olan alanı daha fazla daraltmadan algıda derinlik oluşturabilirsiniz.
Aynaları kullanarak mekânın daha geniş görünmesini sağlayabilir, dekoratif ve işlevsel duvar aynaları tercih edebilirsiniz.

banyo düzenleme

Banyo Dekorasyonu için Aksesuar Ürünleri

Minimalist ve modern banyo modelleri şık bir atmosfer oluşturmanın en kolay yoludur. Detaylarda boğulmadan etkili bir banyo dekorasyonu için şu aksesuarları kullanabilirsiniz:

Mumlar: Banyoda sakinleştirici ve huzurlu bir atmosfer elde etmek için farklı boylardaki kokulu mumları kullanabilirsiniz.

Saklama Kutuları: Temizlik malzemeleri, havlular ve hijyen ürünlerini toplarken aynı zamanda banyo dekorasyonuna uyumlu seçimler yapabilirsiniz.

Metal Askılar: Modern bir dokunuş için duvar ve kapı arkası için metal askıları değerlendirebilirsiniz. 

Bitkiler: Sukulentler gibi nemli ortamda yaşayabilen ve çok yer kaplamayan küçük bitkilerle banyonuzda şık bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Banyo Duvar Renkleri Önerileri


Duvar ya da banyo dolabı yenileme işlemleri ile evinizde düşündüğünüzden çok daha fazla fark yaratmanız mümkün. Eski banyo yenileme işlemlerinin vazgeçilmez seramik boyası Prof P-CS 2k sayesinde yenilediğiniz alanı uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Su geçirmeyen ve yüksek aşınma direncine sahip olan ürün sayesinde eski banyonuz yeni renklerle kolayca canlanır.

Peki banyo için hangi renkler uygun? Elbette aydınlık bir görünüm için beyazın tonlarını, modern ve kontrast bir şıklık için siyahı tercih edebilirsiniz. Bunun dışında dingin bir alan elde etmek için mavi ve yeşilin açık tonlarının yanı sıra farklı bir görünüm yakalamak isterseniz antrasit ve griyi de değerlendirebilirsiniz. Siz de komple banyo yenileme işlemlerine zaman ayıramıyorsanız, Polisan Prof P-CS 2k seramik boyasını tercih edin, hızlı ve pratik bir değişimin mimarı olun!

banyo yenileme fikirleri

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.