1+0 Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Küçük Ev Dekorasyonu için Öneriler

gri ev dekorasyonu

 
Renk Önerileri
 
Cİ-3030
Sempatik
 
Cİ-4030
Karizmatik Bej
 
Cİ-6291
Açık Fildişi

Yaşam alanlarının dekore edilmesi başlı başına zor bir süreçtir. Söz konusu stüdyo daire olarak da bilinen 1+0 evleri dekore etmek olduğunda ise durum biraz daha karmaşık bir hal alabilir.

1+0 daireler genellikle tek başına yaşayanların ve öğrencilerin tercihi olur. Yatak odası, oturma odası ve mutfağı içinde barındıran bu dairelerin tasarımı minimal yapıları nedeniyle titizlikle yapılmalıdır. “Peki ama nasıl?” diyorsanız küçük evleri daha geniş gösterecek ve verimli kullanımı mümkün kılacak ev dekorasyonu fikirlerine yer verilen bu yazıya göz atabilirsiniz.

Ev Dekorasyon Ürünleri ile Odaların Sınırlarını Belirleyin

Odaların sınırlarını çizdiğinizde 1+0 ev dizayn etmenin aslında düşünüldüğü kadar da zor olmadığını görebilirsiniz. Üstelik yatak odası, oturma alanı ve mutfağı birbirinden ayırmak için duvarlar kullanmak zorunda da değilsiniz. Bu alanları kitaplık, büyük bitkilerin bulunduğu saksılar, renkli paravanlar ya da çitlerle ayırarak daha yaşanılır bir ortam elde edebilirsiniz. Dilerseniz her bir kullanım alanının duvarını Polisan Polipalette 2024’ten seçeceğiniz renklerle birbirinden ayırabilir ve ruhu olan bir daireye çevirebilirsiniz.

duvar boyası renkleri

Salon Dekorasyonu için Eşyaların Konumuna Dikkat Edin

Küçük alanları değerlendirmenin en bilinen yolu eşyaları duvara yaslayarak kullanmaktır ancak kötü haber şu ki, bu dekorasyon fikri doğru bilinen yanlışlardan bir tanesidir. Eşyaları duvara sıfır olarak yerleştirmek bilinenin aksine yaşam alanlarının daha dar görünmesine ve nefessiz kalmasına sebep olur. Salonda kullandığınız kanepe ya da masa gibi eşyaları duvardan ayırarak alanın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Duvar dekorasyonu için çeşitli tablolar ya da raflar kullanarak hem kanepe arkalarını değerlendirebilir hem de depolama alanı elde edebilirsiniz.

1+0 Evlerde Uygulanabilecek Dekoratif Fikirler

Stüdyo tipi bir daireye sahipseniz eşya seçimine dikkat etmeniz gerekir. Tercih edeceğiniz eşyaların tümünde kriteriniz estetik çizgilerin yanı sıra işlevsellik ve pratik kullanım olmalıdır. Salon dekorasyonu için klasik çizgilere sahip standart bir koltuk tasarımı yerine açılır kapanır özellikli minimal modeller seçmek yaşam alanının kullanım verimini artırır. Aynı şekilde duvara monte edilebilen açılır kapanır özellikli masa ve yatak tasarımları da pratik bir çözüm olarak değerlendirilebilir. Gömme dolaplar kullanmak da hem alandan tasarruf etmenizi sağlar hem de birçok eşyanızı depolama avantajı sunar. Bunlara ek olarak bir de doğru aydınlatma seçerek muhteşem bir dekorasyon stili oluşturabilirsiniz.

Göz Alıcı Duvar Renkleri ve Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

1+0 ev dekorasyonlarının en önemli basamağını duvar rengi seçimi oluşturur. Küçük alanlarda ne kadar az eşya kullanılsa da doğru duvar rengini seçememiş olmak daha dar bir alana sebep olabilir. Dolayısıyla bu tip evlerde bej, krem, beyaz gibi renkleri tercih ederek açık tonların yansıtıcılığından faydalanabilirsiniz. Polisan kalitesiyle sunulan; Sempatik, Açık Fildişi, Karizmatik Bej ve daha pek çok rengin yer aldığı iç cephe boya seçeneklerini değerlendirerek evinizde ferah ve aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.