Bebek ve Çocuk Odası Renk Önerileri

royal lila

 
Renk Önerileri
 
Cİ-7441
Mutlu Mavi
 
Cİ-7552
Royal Lila
 
Cİ-7421
Nehir Yeşili

Aileye yeni bir üye katılacağının haberini almak aynı zamanda heyecan dolu bir hazırlık sürecine başlamak demektir. Bu süreçte ebeveynlerin hem çok zevk aldığı hem de oldukça zorlandıkları aşama ise bebek odası dekorasyonudur. Eşya seçiminden nevresim takımına, aksesuarlardan duvar boyasına kadar her detay titizlikle değerlendirilir. Zevkler farklı olsa da tüm anne ve babaların ortak amacı dünyaya gözlerini yeni açacak olan bebeklerini huzur verici bir odayla karşılamaktır. Siz de her şeyin en iyisini sunmak istediğiniz bebeğiniz için renkli bir dünya kurmak istiyorsanız detaylara göz atabilirsiniz.

mutlu mavi

Bebek Odası Renkleri Nasıl Olmalı?

Renklerin insan psikolojisi üzerinde derin bir etkiye sahip olduğu artık herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bu nedenle odada kullanılacak olan ana ve ara renkler arasından seçim yaparken bebeğin cinsiyeti ya da ebeveynlerin beğenileri gibi parametreler yerine bilimsel verileri göz önünde bulundurmak daha doğru bir yaklaşım olabilir.

Bebeklerin dünyaya geldiklerinde gördükleri renkler siyah, beyaz ve griden ibarettir. İlk üç ay içinde renklerle ilişkisi başlayan bebekler için bu geçişi odalarında pastel tonlar kullanarak yumuşatmak mümkün olur. Dinginliği ve sakinliği temsil eden mavi, bebek odaları için uygun olan yumuşak tonlardan biridir. Huzur verici etkisiyle bilinen eflatun renginin tonları ve pembeler de bebek odası boya rengi olarak değerlendirilebilir.

Çocuk odalarında ise özellikle oyun bölümünde sarı, turuncu ve kırmızı gibi dinamik renkleri tercih edebilirsiniz.

Bebek Odaları Duvar Renkleri için Öneriler

Bebek odaları için duvar boyası seçerken her ne kadar kız çocuk odası duvar renkleri ya da erkek çocuk odası duvar renkleri gibi bir ayrım söz konusu olsa da temelde renklerin bir cinsiyeti yoktur. Dolayısıyla bebeğinizin odasında kullanacağınız duvar boyası renkleri arasından seçim yaparken cinsiyetini öğrenmeyi beklemek zorunda değilsiniz. Duvar renkleri seçiminde kriteriniz bebeğinize hangi renkler kendini iyi hissettirir, hangileri motivasyonunu ve enerjisini artırır gibi konular olmalıdır.

Beyaz renk, bebek odalarında en çok tercih edilen ana renkler arasında öne çıkar. Saflığın ve temizliğin sembolü olan beyazın dingin etkisine hareket kazandırmak için duvarda diğer renklerin öne çıkarıldığı tablolar ya da aksesuar kullanabilirsiniz. Böylece enerji ve sakinlik dengesini kurmak mümkün olur.

Bebek ve çocuk odası için tercih edilebilecek doğru renklerden biri yeşildir. Sakinleştirici etkisi olan yeşil aynı zamanda odaya doğal ve canlı bir hava katar. Bebeğinizin büyüme sürecinde daha dışa dönük olmasını istiyorsanız turuncu rengin gücünden faydalanabilirsiniz. Bu tarz sıcak renkler duvar yerine tekstil ürünlerinde de kullanılabilir. Tüm bu bilgiler ışığında Polisan duvar boyası renk paletine göz atarak bebeğinizin odası için en uygun rengi kolaylıkla seçebilirsiniz. Polisan kalitesiyle sunulan Mutlu Mavi, Royal Lila, Nehir Yeşili gibi pek çok renk seçeneği ile evinizin minik üyesine hoş geldin diyebilirsiniz.

nehir yeşili

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.