Amerikan Mutfak Ev Dekorasyon Fikirleri

amerikan mutfak dekorasyonuMinimalist yaşam tarzına dönüşle birlikte Amerikan mutfak stilleri, her geçen gün popülaritesini artırıyor. Alansal verimlilik sunması ile öne çıkan bu açık mutfaklar, estetik görünümleri ve sundukları konfor alanı ile pratik bir çözüm olarak değerlendirilebilir. Siz de evinizin daha ferah görünmesini istiyor ama nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz? O zaman yazının devamına göz atarak aklınızdaki soruların cevabını bulabilirsiniz.

Sezonun Trendlerini Yansıtan Amerikan Mutfak Tasarımları

Amerikan mutfağın önemli gereksinimleri bar tezgahları ve adalardır. Hem estetik çizgileri öne çıkaran hem de işlevsel kullanım avantajı sunan adalar ve bar tezgahları, Yemek hazırlamanız için ek bir alan sağlar. Mutfak dekorasyonunuza yapacağınız ufak dokunuşlar ile bu alanların göz alıcılığına vurgu yapabilirsiniz. Birkaç bar taburesi ekleyerek mutfak dekorasyonunuza şık bir görüntü elde ederken aynı zamanda oturma alanı sağlayabilirsiniz. Bu mutfaklarda her şeyi kapalı dolaplar içinde muhafaza etmek zorunda değilsiniz. Ahşap ve metal gibi farklı malzemelerden üretilen açık raflar, mutfağınıza çok farklı bir hava katar. Eski bir rafınız varsa X1 Art hobi boyaları ile dilediğiniz renge boyayabilir, eski eşyalarınızı kolaylıkla yenileyebilirsiniz.

Amerikan Mutfaklarda Aydınlatmanın Gücü

Amerikan mutfaklarda daha ferah bir atmosfer elde etmek için aydınlatmaların gücünden yararlanabilirsiniz. Ada tezgahın üzerine lüks tavan avizeleri ekleyerek dikkat çekici bir odak noktası elde edebilirsiniz ayrıca mutfak dolaplarının kenarından ek aydınlatmalar geçirerek yemek hazırlamayı daha konforlu hale getirebilirsiniz.

gri amerikan mutfak

Ambiyansı Değiştiren Aksesuarlar

Ev dekorasyonu denince ilk akla gelen şüphesiz aksesuarlardır. Yaşam alanlarında kullanılan objeler Amerikan mutfaklarda da tercih edilebilir. Raflara dekoratif biblolar, mumlar ya da duvar panoları gibi ev aksesuarları ekleyerek tarzınızı yansıtabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken ise aksesuarlar ile alanı doldurmak yerine şık ve sade parçalar tercih etmenizdir.

Tarzınızı Yansıtan Duvar Boyası Renkleri

Amerikan tarzı mutfakları dekore ederken en zorlanacağınız nokta duvar boyası renk seçimi olabilir.  Bu mutfaklar salon ile birleşik oldukları için uyumlu olması gerekir. Bu noktada en pratik çözüm, salon duvar rengi ne olursa olsun mutfak bölümünde açık renk tonları tercih etmek olacaktır.

Siz de Amerikan mutfağınızda etkili bir dekorasyon elde etmek istiyorsanız, yüksek performanslı duvar boyaları ile gülümseten çözümler sunan Polisan sayesinde hayallerinize kavuşabilirsiniz. Hem ferah görünüm hem de en doğru renk tonu için Polisan renk kartelasına göz atabilirsiniz.

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.