Neşeli ve Sıcak Hissettiren Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

dekoratif sandalye
Hayatın yorucu temposundan çıkıp evinize adım attığınızda tüm günü geride bırakmak ve kendinizi huzurlu hissetmek istemeniz çok doğal. İhtiyacınız olan huzur için yapmanız gereken ise yaşam alanınızı hem fiziksel olarak hem de ruhsal olarak sıcak ve soft bir dekorasyona kavuşturmanız. Güneşin yüzünü göstermeye başladığı şu günlerde yaz enerjisini evinize taşıyabilirsiniz. Nasıl mı? Sizin için hazırladığımız ev dekorasyonu fikirlerine hemen göz atabilirsiniz!

En İyi Kontrast için Duvar Boyası Renkleri

Dekorasyonda tercih edilen ana rengin, elde etmek istediğiniz atmosfer üzerinde büyük bir etkisi var. Sıcak ve canlı tonlara sahip kırmızı, turuncu, mor gibi renkler yaşam alanlarınızın enerjisini yükseltmenize yardımcı olur. Duvarlarınızda tercih edeceğiniz açık renkli boyalar ise bu canlı renklerin yoğun olduğu ev aksesuarlarınızı ve eşyalarınızı ön plana çıkarır. Kusursuz kontrastlar elde ederek canlı, dinamik ve neşeli bir ev dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Doğallığın Önemi

Doğallığı vurgulayan ahşap temalarla evlerinizde samimi ve sıcak bir ortam yaratmak ister misiniz? Ahşap eşya ve aksesuarlara ne kadar geniş bir alan ayırırsanız, yaşam alanlarınız da o kadar sıcak bir atmosfere kavuşmuş olur. Dekoratif objelerinizde ya da masa, sandalye gibi eşyalarınızda ahşaba yer verebilirsiniz. Yumuşak geçişli mat bir boya ile duvarlarınızı boyayarak da dekorasyonunuzda kusursuz bir vurgu yaratabilirsiniz.

ev aksesuarları

Küçük Dokunuşlarla Özgün ve Modern Dekorasyonlar

Ev dekorasyonuna samimi ve sıcak bir hava katmanın diğer bir yolu da asimetrik kesimlere sahip natürel eşyalardır. Aynı zamanda plastik ve yapay çiçekler yerine büyük yapraklı ya da renkli çiçeklerle yaşam alanlarınıza doğanın canlılığını taşıyabilirsiniz. Pastel ya da soft renkli duvarlar, canlı desenlere sahip olan dokuları öne çıkaran ve sıcak hissettiren detaylardır. Evinize dinamik bir ambiyans kazandırmak için floral ve çizgili desenler de tercih edebilirsiniz.

Dekorasyonların Vazgeçilmezi Aydınlatmalar

Aydınlatmalar, ev dekorasyonunun en önemli parçalarıdır. Samimi ve sıcak bir ev ortamı için aydınlatmaları iyi seçmek gerekir. Abajur ya da yumuşak aplikler kullanarak sıcacık bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Ayrıca hasır detaylı halojen aydınlatmaları da samimi bir görünüm için tercih edebilirsiniz. Aydınlatmaların etkisini artıracak olan ise duvarlarda kullanılan boyanın rengidir.

Siz de sıcaklığı ve samimiyeti yaşam alanlarınıza taşımak istiyorsanız Polisan Kansai Boya’nın duvar boyası renklerinden ilham alabilirsiniz. Eviniz için seçtiğiniz duvar boyasının diğer renklerle uyumunu görebilmek için Polisan’ın her dekora uyum sağlayabilen Polisan renk kartelasına göz atabilir, hayalini kurduğunuz dekorasyona kavuşabilirsiniz.

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.