Evde Minimalist Kahve Köşesi Nasıl Yapılır?

kahve köşesiKahve, pek çok insan için gündelik hayatın koşuşturmacasında verilen küçük bir mola demektir. Peki, bu molaları daha keyifli hale getirmek için hem sevdiklerinizle kahve içebileceğiniz hem de dinlenebileceğiniz bir kahve köşesi hazırlamaya ne dersiniz? Öyleyse gelin evinizin dekorasyonuna uygun, minimalist ve şık bir kahve köşesini nasıl yapabileceğinize birlikte göz atalım!

Ev Dekorasyonu ve Tarzınıza Uygun Kahve Köşesi

Kahve köşenizi hazırlamak için öncelikle kahve tezgahı ya da kahve barı olarak kullanabileceğiniz bir mobilyaya ihtiyacınız var. Açık raflar, kahve barı hazırlamak için oldukça uygun bir seçenek. Rafın üzerini kahve makinenizi koyacağınız ve kahvenizi hazırlayabileceğiniz bir tezgah olarak kullanabilirsiniz. Açık raf ya da bar olarak kullanacağınız bir mobilyanız yoksa yaratıcılığınızı kullanarak son derece farklı kahve köşeleri hazırlayabilirsiniz. Bunun için kendin yap (DIY) fikirlerinden faydalanabilirsiniz.

Örneğin; artık kullanılmayan küçük, eski bir masa ya da sehpanın tablasını duvara monte ederek kendinize bir kahve barı yapabilirsiniz. Ahşap kasalarını birleştirip boyayarak kendi açık rafınızı, kahve barınızı oluşturabilirsiniz ya da bir mobilyacıdan kahve köşenizi hazırlayacağınız duvara uygun, üzerine kahve makinesinin sığacağı genişlikte bir sunta kestirebilirsiniz. Kahve barınız/tezgahınız hazırsa, şimdi dekoratif ve tamamlayıcı unsurları bir araya getirmeye başlayabilirsiniz. Kahve barınızın üzerine bir duvar rafı asarak fincanlarınızı bu alanda sergileyebilirsiniz ayrıca kahve köşenize dekoratif bir sepet koyarak kahve paketlerinizi kullanacağınız ekipmanları bu sepete yerleştirebilirsiniz. Rahat bir yer minderi ya da sallanan bir koltuğu da kahve köşenizin yakınında konumlandırarak kahvenizi hazırladıktan sonra keyif yapabilirsiniz.

Kahve köşenizi ev dekorasyonunuza uygun bir tarzda hazırlamanız da bütünlük açısından önemlidir. Örneğin; eviniz genel olarak vintage stilde döşenmişse, boyadığınız kahve tezgahınız üzerinde zımparalarla eskitme yapabilirsiniz ayrıca konseptinize uygun desenlerde dekupaj yaparak eskitilmiş görünümü desenlerle de renklendirebilirsiniz. Vintage fincanlara ve tepsilere bu köşede yer vermek oldukça hoş bir görünüm yakalamanızı sağlar.

kendin yap fikirleri

Dekoratif Ev Aksesuarları ile Renkli Bir Keyif Köşesi

Kahve köşenizi hazırladıktan sonra dekoratif dokunuşlarla kişiselleştirerek daha keyifli bir hale getirmeniz mümkün. Örneğin; rengarenk LED ışıklar takabilirsiniz. Ayrıca keyif ve dinlenme anlarının en güzel eşlikçilerinden olan aromatik mumları da kahve köşenizde kullanabilirsiniz. Kahve köşesi hazırlayacağınız duvarı, dekoratif ve çarpıcı bir şekilde boyayarak daha renkli ve canlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Kahve barınızın arkasını kalıp kullanarak boyayabilir ve duvarınızda kahve köşenize vurgu yapan hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. Duvar için kalıbınız yoksa kağıt bantları da kullanabilirsiniz. Bantları duvara aralıklı şeritler halinde yapıştırıp bu şeritlerin arasını dilediğiniz renklere boyayabilirsiniz. Yalnızca duvarları değil kahve barınızı da boyayarak kişiselleştirmeniz mümkün.

Metalden, ahşap ve cama kadar farklı yüzeyleri boyayabileceğiniz Polisan X1 Art hobi boyaları ile kahve köşenize yaratıcı dokunuşlar eklemeniz mümkün. Kendin yap fikirlerinden yararlanarak renkli ve eğlenceli bir köşe yaratabilirsiniz. Kahve köşenizi ve ev aksesuarlarınızı dekoratif bir şekilde renklendirmek için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm boya ile fırça çeşitleri için Polisan’a göz atabilirsiniz.

gri kahve bardağı

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.