Evinizi Güzelleştirmek için Hızlı Kendin Yap Fikirleri

salon duvarı rengiEvinizin atmosferini değiştirmek istiyorsanız ihtiyacınız olan malzemeler oldukça basit: boya ve fırça!

Doğru boya ve fırça seçimiyle istediğiniz yüzeyi kolayca boyayabilir, dilerseniz dekoratif uygulamalarla yenilikçi desen ve renk çalışmaları yapabilir; duvardan tavana, eski mutfak dolaplarından gardırop, sandalye ve masa gibi mobilyalara birçok farklı yüzeyde yepyeni görünümler elde edebilirsiniz. Evinizi tek hamlede güzelleştirecek, hızlı ve pratik kendin yap boya fikirleri işte burada!

Duvar Boyası ve Yardımcı Ekipmanlar ile Ev Dekorasyonunda Harikalar Yaratın

Ev dekorasyonuna renk katmanın en kestirme yollarından birisi duvarların rengini değiştirmektedir. Duvar rengini tamamen değiştirmek bir seçenek olabileceği gibi, alternatif görünümler için deneyebileceğiniz farklı yöntemler de mevcuttur. Bu tarz uygulamalarda stencil ve maskeleme bandı gibi ekipmanlardan yararlanarak size özgü duvar tasarımları yapabilirsiniz. Ayrıca eski mobilyalarınızı boyayarak mevcut eşyalarınızla yepyeni dekorasyonlara imza atabilirsiniz. İşte ev dekorasyonunuzu güzelleştirebilecek kendin yap boya fikirlerinden bazıları:

mutfak dolabı boyama
  • Maskeleme bantlarının duvar yüzeyinde kapladığı alanları boş bırakıp, etraflarını boyayarak çeşitli desenler elde edebilirsiniz ayrıca büyük / küçük stencillerden yararlanarak duvar yüzeyinde çeşitli desenler oluşturabilirsiniz. Polisan X1 Art serisinden seçeceğiniz renkleri poşet, sünger gibi malzemelerle istediğiniz yüzeye uygulayarak çeşitli dokular elde edebilirsiniz.
  • Bu işlemleri eski mobilyalarınızın, mutfak dolaplarınızın, gardırobunuzun üstünde de uygulayabilir, mobilyalarınızı yepyeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.
  • Mobilya boyama işlemi öncesinde kulp ve menteşeleri söküp, boya kuruduktan sonra yerine takarak daha kusursuz bir renklendirme yapabilirsiniz.
  • Dilerseniz mutfak dolabı ya da gardıropların kulplarını da boyayabilirsiniz. Dolabın yüzeyi ile zıt bir renk seçerek kontrast oluşturabilir, kulpların üzerine desenler çizerek evinize nostaljik bir hava katabilirsiniz.
  • Mobilyalarınızın yüzeyini zımparalayıp astar yaptıktan sonra istediğiniz renk tonuna göre X1 Kokusuz Parlak ürünümüzü uygulayabilir; parlak veya mat vernik ile cilalama işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • Aynı şekilde eskimiş zigon, yan veya orta sehpalarınızı renklendirebilir; mum ile eskitme, çatlatma gibi farklı tekniklerle eski mobilyalarınızı vintage tasarım ürünlerine dönüştürebilirsiniz.
 

Eski Mobilyaları Yenilemenin Anahtarı: X1 Art Hobi Boyaları

Ahşap boyama sevenlerin en sevdiği ev dekorasyon uygulamaları arasında eski eşyaları yenilemek yer alır. Çeşitli ahşap boyası seçenekleri ile ahşap mobilyalar üzerinde değişiklikler yapılabilir. Küçük alanlar için X1 Art Hobi boyalarını tercih edebilir, daha geniş alanlar için X1 Kokusuz Parlak ürünümüzü kullanabilirsiniz. Evinize renk katacak her türlü girişiminizde Polisan’ın zengin renk kartelası ve boya seçenekleri sizinle!  İstediğiniz boya ve rengi seçin, evinizin havasını tek hamlede değiştirin!

dolap boyama

Boya fiyatlarımız ve detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.