Feng Shui Felsefesi ile Ev Dekorasyonu

feng shui felsefesi ile ev dekorasyonu

Renk Önerileri
 
Cİ 6860 - Beyaz Kum
 
Cİ 7113 - Marsilya Kiremiti
 
Cİ 6263 - Karizmatik Bej

Üç bin yıllık bir kültür ve öğreti olan Feng Shui, bir yaşam biçimi olmasının yanı sıra dekorasyonlarda da kendini gösteren bir stildir. Feng Shui öğretilerine göre oturma odasını ve diğer yaşam alanlarını belirli bir şekilde düzenleyerek sağlık, başarı gibi olumlu yönde etkilemek için yaşam enerjisi Chi'nin serbestçe akabileceği alanlar oluşturmak gerekir. Siz de yatak odanızı, oturma odanızı veya banyonuzu Feng Shui’ye göre düzenlemek isterseniz Chi’nin engellenmeden akmasına izin veren dekorasyon ipuçlarına göz atabilirsiniz

Yatak Odalarında Feng Shui Felsefesine Uygun Duvar Renkleri

Yatak odası, uyku ve dinlenme için düzenlenmeli ve  huzurlu olmalıdır. Kendinizi iyi hissedecek şekilde düzenlemek için duvar renklerinden yatağın konumuna kadar pek çok detaya dikkat etmeniz gerekir. Feng Shui öğretisine göre yatağın pozisyonu son derece önemlidir. Yatak başlığı, odanın ortasında, pencere ve kapı arasında değil, tercihen duvara dayalı olmalıdır. Arkadaki duvar, güvenlik ve koruma sağlar. Aynı zamanda sıcak ve pastel renklerin yoğun olmasına dikkat edin. Duvar boyası renkleri odanın büyük bir kısmını kapladığından tarçın, bakır, turuncu ve diğer sıcak pastel tonlarını kullanabilirsiniz

feng shui felsefesi ile yatak odası dekorasyonu

Konforlu Alanlar için Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odasında pozitif enerji ve rahatlama ön plandadır. Bu nedenle Kahverengi, sarı, yeşil veya turuncunun açık tonlarını kullanarak rahatlatıcı bir ortam yaratabilirsiniz. Mekansal etki için tavan beyaz kalmalı ve tavana kadar mobilya ve diğer eşyalar gibi yüksek engellerden kaçınılmalıdır. Bu tür bir kullanım enerji akışını engelleyebilir. Ayrıca yuvarlak, doğal şekillere sahip mobilyalar yerleştirerek karanlık köşelerden korunabilirsiniz. Stratejik yerlerde bir pembe kuvars taşı kullanmak da doğru enerji akışını sağlamakta yardımcı olabilir ancak bu tür objelerin dağınık görünüme sebep olabileceğini düşünüyorsanız bir duvarı ya da kolonu böyle bir renge boyayarak aynı etkiye sahip olabilirsiniz.

Günlük Endişeleri Feng Shui ile Geride Bırakın

Banyolar da Feng Shui ile yeniden dekore edebileceğiniz yaşam alanlarından biridir. Banyo, esenliği ve temizliği temsil eder. Burada günlük hayatın stresinin üzerinizden akmasına izin verirsiniz. Tıpkı yatak odasında olduğu gibi gözlerinizin ve zihninizin dinlenmesini sağlamak için havlu veya kozmetik eşyalar kapalı kapılar ardında tutulmalıdır. Renklerde ise kahverengi ve kum tonları tercih edebilir, ahşabın doğal sakinleştirici görünümünden yararlanabilirsiniz.

İster antre ister yatak odası olsun tüm evinizi Feng Shui felsefesine göre yeniden düzenleyebilir, doğru renk seçimleri ile pozitif enerjinin size dönmesini sağlayabilirsiniz. Uygun renk seçimini Polisan renk kartelası sayesinde kısa sürede yapabilir, evinizi yeniden dekore edebilirsiniz.

freng shui lavabo

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.