Kış Renkleri ile Bebek Odası Dekorasyonu

Renk Önerileri
 
Cİ 7375
 
Cİ 7031
 
Cİ 7413 MARİNA

Bebeğinize kavuşmayı beklediğiniz şu heyecan dolu günlerde onun ilk odasını doğru dekore etmek oldukça önemlidir. Bu nedenle bebek odası dekorasyonlarında renk kullanımı üzerine iyi düşünmek gerekir. Örneğin doğru renk seçimi bebeğinizin odasında daha neşeli, keyifli ve mutlu anlar geçirmesine yardımcı olabilir ve hatta sakinleştirici etki yaratarak daha huzurlu bir uyku ortamı sağlayabilir. Kış aylarında bebek odası dekore etmek istiyorsanız pastel renklere yönelerek sakinleştirici ve hoş bir ortam hazırlayabilirsiniz.

Pastel Duvar Boyası Renkleri

Bebekler yaklaşık altı aylık olana kadar neredeyse sadece siyah ve beyaz arasındaki kontrastı algılayabilir. Altı aydan sonra ise tüm renkleri fark etmeye başlarlar. Bu nedenle bebek odası dekorasyonunda renk ve duvar boyası seçimi oldukça önemlidir, Altı aydan sonra giderek daha fazla uyarana açık hale gelen ve etraftaki şeyleri daha fazla merak eden bebeğiniz çok parlak desenlerden ve belirgin renklerde rahatsız olabilir. Bu nedenle dinlendirici etkisi olan pastel renklerden faydalanmanız doğru seçim olacaktır. Bebek odası dekorasyonunda renk seçimi için diğer ipuçları ise şunlardır:

Sakinleştirici etkisi olan marina mavisi bebek odaları için mükemmel bir renktir. Gri-mavi tonları, beyaz, yeşil ve kahverengi tonlarıyla son derece uyumludur.

Daha soft bir ortam için pastel pembe tonlarını tercih edebilirsiniz. Gri-pembe uyumu da duvar boyası renkleri arasında oldukça popülerdir.

Doğru soft tonu bulduğunuzda yeşil de mavi gibi sakinleştirici bir renktir. İç mekanlarda doğal bir görünüm sağlar.

bebek odası dekorasyonu

Kışın Doğan Bebekler için Dekorasyon Önerileri

Kış aylarında doğan bebekler için genellikle yılbaşı renklerinde dekorasyonlar tercih edilebilir. Bu nedenle rose gold, yeşil ve soft kırmızı tonlarında aksesuarlar odanın ahengi için idealdir. Soft duvar boyaları seçildikten sonra göz yormaması ve bütünlük oluşturması için genellikle doğal ahşap tonları ya da beyaz mobilyalar kullanılır. Bu sayede odanın geri kalanında aksesuarlarla rahat renk geçişleri yapabilir ve odanın huzur verici etkisini artıran aydınlatma ürünleri seçebilirsiniz. Çocuk odası dekorasyonlarında renk uyumunun yanı sıra mobilya seçimi ve diğer eşyaların formu da oldukça önemlidir. Çocuk odasında kullanılan mobilyaların kenarları yuvarlak ve olabildiğince yumuşak olmalıdır. Bu sayede hem konforlu ve güvenli hem de modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

Hemen her mekanın dekorasyonunda olduğu gibi çocuk odalarında da temel unsur renklerin uyumudur. Bu nedenle mekanların büyük bir kısmını kaplayan duvar boyası renkleri özenle seçilmelidir. Siz de çocuklarınızın odalarına soft bir etki kazandırmak ve onları huzurlu ortamlarda büyütmek isterseniz Polisan’ın e-kartelasından seçim yapabilirsiniz.

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.