Verimli Çalışma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

çalışma odası dekorasyon

Renk Önerileri
 
Cİ 6860 Beyaz Kum
 
Cİ 3000 Güçlü
 
Cİ 7624 Kadife Gri

Yeni nesil Home Office çalışma stili, farklı dekorasyon arayışlarını da beraberinde getirmeye başladı. Ofis ortamında çalışmaya alıştıysanız, evden çalışmanın bir takım odaklanma sorunlarına neden olması muhtemel. Ancak çalışma alanınızı düzenleyerek motivasyonu artırmak sizin elinizde. Ev yaşamına entegre edebileceğiniz, kullanışlı ve keyifli bir çalışma odası dekorasyonu için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Verimliliğinizin artışında aktif bir rolü olan çalışma alanınız için dekorasyon önerilerine ihtiyacınız varsa, siz de detaylara göz atabilirsiniz.

Çalışma Odalarının Olmazsa Olmazı Çalışma Masaları

İster ayrı bir oda tahsis edin isterseniz mevcut odalarınızdan birini tercih edin, yapacağınızın işe odaklanabilmeniz için en önemli etkenlerden biri masa düzenidir. İhtiyacı karşılayacak bir masa seçimi kadar konumlandırıldığı yer de önemlidir. Masanızı yeteri kadar ışık alabilen, optimum düzeyde ses izolasyonu sağlayan bir alana yerleştirerek performansınızı artırabilirsiniz.

Verimli Bir Çalışma Alanı için Düzen Şart

Çalışma alanının düzenli tutulması ve verimin artması arasında doğrudan bir ilişki vardır. Düzensiz bir ortam zihinde karmaşa yaratır ve olması gereken yerde bulunmayan eşyalar dağınıklığa neden olur. Zihninizdeki bu gereksiz karmaşayı çözebilmek için odanızı mümkün olduğu kadar düzenli tutmalısınız. Bunun için hasır sepetler ya da dikkat dağıtmayacak tonlarda kutular tercih edebilirsiniz. Küçük dokunuşlarla hem düzenli alanlar yaratabilir hem de çalışma odanızın atmosferini değiştirebilirsiniz.

çalışma odası

Dekorasyon İpuçları

Çalışma alanınızda küçük dekoratif dokunuşlar yaparak kişisel kullanımınıza hazır hale getirebilirsiniz. İç dünyanızı yansıtan aksesuarlar kendinizi çalışma odanızda daha da rahat ve keyifli hissetmenizi sağlar. Duvara bir mantar pano yerleştirebilir ve aklınızda tutmanız gerekenleri not alarak karşınıza asabilirsiniz. Raflara yerleştireceğiniz renkli aksesuar ve bitkiler ile doğal atmosferi bozmadan çalışma alanınıza dinamizm katabilirsiniz.

Çalışma Odalarında Tercih Edilen Renkler

Çalışma alanlarında nötr bir atmosfer yaratarak odak noktanızı sadece işe yoğunlaştırmanız mümkün. Açık tonlarda bir duvar boyası ile ahşap eşyaları bir araya getirmek size dinginlik hissi verir. Odanız için tercih edeceğiniz rengi çalışma amacınıza göre belirleyebilirsiniz. Dilerseniz mat ve koyu renk tonlarını da tercih edebilir, mobilyalarınızın stiliyle destekleyerek kendinize klasik bir ofis ortamı oluşturabilirsiniz. Polisan renk kartelasına göz atarak en uygun renk seçimini kolayca yapmanız mümkün. Polisan koleksiyonlarına yeni giren Infinity iç cephe boyası tam da bu noktada ihtiyaçlarınıza karşılık verebilir. Tam matlık sağlayan boya duvarlarınıza kadifemsi bir görünüm kazandırarak çalışma alanınızla eşsiz bir bütünlük sergiler. Sürtünme izlerine karşı dirençli yapısı ile ilk günkü pürüzsüzlüğünü koruyarak motivasyonunuza destek sağlar. Siz de Polisan renk kartelasını inceleyerek, hayalinizdeki çalışma odasını dekore etmeye başlayabilirsiniz.

home ofis dekorasyonu

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.