Kış Bahçesi Dekorasyon Önerileri

Serin havaların etkisini yavaş yavaş hissettirdiği sonbahar günlerinde kış bahçeleri huzurlu bir alan oluşturur. Teras, balkon veya bahçe alanınızı kapatarak tasarlayabileceğiniz kış bahçeleri ile soğuk günlerde evinizde sıcacık bir atmosfer yaratabilirsiniz. Kapalı ve yağışlı havalarda size konforlu bir alan sunan bu mekanları doğru bir şekilde dekore etmek son derece önemli. Siz de kış bahçesi dekorasyon önerilerine göz atarak, yaşam alanlarınıza değer katmaya ne dersiniz?

Keyifli Bir Kış Bahçesi Nasıl Yapılır?

Kış bahçesi ev ile dış mekanın ortak küme elemanı olarak düşünülebilir. Bu mekanlar dış alanda ev sıcaklığını hissetmek amacıyla tasarlanır. Kış bahçesi dekorasyonuna başlamadan önce mekanı hangi amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Örneğin; kış bahçesi alanını spor salonu şeklinde kullanabilir, resim atölyesine dönüştürebilir ya da oturma odası olarak değerlendirebilirsiniz. Bu alanda ne yapmak istediğinize karar verdikten sonra ortamın ruhuna uygun olan dekorasyon ürünlerinin araştırmasına başlayabilirsiniz. Ayrıca alanın büyüklüğü ve gün ışığı aldığı noktaları göz önünde bulundurmak, mekandan maksimum verim elde etmenize yardımcı olur. İşte keyifli ve konforlu bir kış bahçesi için size yardımcı olabilecek bazı dekorasyon fikirleri!

  • Eğer kış bahçenizde gün ışığının etkisinden maksimum seviyede yararlanmak isterseniz tavan kısmını camla dekore edebilir ve ferah bir etki yaratabilirsiniz. Gün ışığını kontrol etmek için perde veya panjurlardan yararlanabilirsiniz.
  • Kış bahçeniz küçükse duvarlarda açık renkler kullanarak daha ferah bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca küçük mekanlarda sanatsal parçalar ve göz alıcı objeler kullanmak da algıyı farklı yöne çekmek için tercih edilebilir.
  • Kış bahçenizde sıcak bir ambiyans yaratmak için ahşap mobilyalardan faydalanabilirsiniz. Bunun yanında ortamın estetik uyumunu artırmak için hasır veya doğal taş malzemeler kullanabilirsiniz. Metal ve cam obje birliktelikleri ise modern bir dekorasyon için ideal olur.
  • Mekanı keyifli hale getirmenin bir diğer yolu, şık ısıtma seçeneklerini değerlendirmektir. Mekanın stili ile örtüşen şömine veya kuzine seçerek ortama etkileyici bir dokunuşta bulunabilirsiniz.
  • Kış aylarının gri ve kapalı havalarına alternatif olarak kış bahçenizde renkli mobilyalar kullanabilirsiniz. Böylece mekana daha dinamik bir görünüm kazandırmanız mümkün olur.
  • Aydınlatma seçiminizi spot, lambader veya duvar apliklerinden yana yaparak stilinizde tamamlayıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Kış bahçenize hayat veren dokunuşlardan biri de bitkilerdir. Ortama natürel bir hava katacak olan farklı bitkilerle ferah ve huzurlu bir ambiyans yaratabilirsiniz.

En Şık Duvar Boyası Renkleri Polisan Renk Kartelası ile Sizlerle

Kış bahçeniz için duvar boyası renkleri seçerken mekanı sıcak gösteren alternatiflere yönelebilirsiniz. Kil ve toprak renkleri son dönemlerde kış bahçelerinde popüler olan renkler arasındadır. Bunun yanında kış bahçelerinde beyaz ve yeşil tonlarının sakinleştirici ve huzur veren etkisinden faydalanmanız da mümkün. Ayrıca Polisan renk kartelasında yer alan Cİ-7494 sessiz mavi gibi renkler iç mekandan dış mekana geçişte denge sağlamak için ideal seçeneklerdendir. Siz de kış bahçeniz için bu renklerden dilediğinizi seçebilir, dekorasyona doğal bir dokunuş yapmak için yeşil bitkiler tercih edebilirsiniz.

kış bahçesi dekorasyonu

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.