Küçük Çocuk Odaları Nasıl Büyük Gösterilir?

çocuk odası beşik

 

Renk Önerileri
 
Cİ 7231 / Işık Sarısı
 
Cİ 7321 / Yeşil Rüya
 
Cİ 6201 / Sakız Beyazı
 
Cİ 7441 / Mutlu Mavi
 
Cİ 7051 / Narin Pembe

Çocuğunuzun odasını dekore ederken özgürce oynayabileceği bir alan yaratmak zor olabilir. Fakat endişelenmenize gerek yok! Dekorasyonunuzda yapacağınız ufak değişiklikler ve renk oyunları ile çocuğunuzun odasını olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. Gelin, birlikte çocuğunuzun odasını nasıl daha büyük gösterebileceğinize yakından göz atalım.

Küçük Çocuk Odaları için Duvar Boyası Renkleri

Renkler, küçük çocuk odalarını geniş göstermenin en pratik ve etkili yolları arasında yer alır. Özellikle açık ve parlak renkler, ışığı yansıttığı için küçük çocuk odalarını daha ferah ve büyük göstermeye yardımcı olur. Bu yüzden çocuğunuzun odasını daha geniş göstermek istiyorsanız öncelikle Polisan renk kartelasındaki Cİ 7231 Işık Sarısı, Cİ 7321 Yeşil Rüya, Cİ 6201 Sakız Beyazı, Cİ 7441 Mutlu Mavi veya Cİ 7051 Narin Pembe gibi neşeli ve dinamik renkleri seçebilirsiniz. Ayrıca küçük alanlara derinlik hissi kazandırabilmek amacıyla duvarı alt ve üst şekilde ikiye bölerek üst kısımda daha açık bir ton kullanmayı deneyebilirsiniz. Son olarak duvar renginden daha açık tonlarda dekoratif objeler ile daha büyük bir alan hissiyatı yaratabilirsiniz.

pembe çocuk odası

Küçük Çocuk Odaları için Dekorasyon Tüyoları

Çocuğunuzun odasını daha geniş ve ferah hissettirmek için mümkün olduğunca fazla ışık kullanmanız gerekir. Bu doğrultuda pencerenin önünü açık tutmak ve hafif dokumalı perdeler ile doğal ışığa izin vermek çocuk odasında daha ferah bir hissiyat yaratacaktır. Ayrıca komodinler üzerinde küçük lambalar veya duvarlarda aplikler kullanarak da odadaki ışık miktarını artırabilirsiniz. Çocuk odalarını daha büyük göstermek amacıyla uygulanan bir diğer dekorasyon tüyosu ise dikkati tavana çekmektir. Tavanı çocuğunuzun ilgisini çekebilecek desen veya tasarımlarla süsleyerek ya da çıkartmalar yapıştırarak eğlenceli ve ferah bir ortam yaratabilirsiniz. Aynalar da iç mekanlara daha fazla derinlik ve yükseklik yanılsaması veren dekorasyon objeleri arasında yer alır. Ancak güvenlik standartları gereğince çocuk odasında cam yerine pleksi aynaları tercih etmelisiniz. Ayrıca çocuk odasını ferah ve geniş tutmak için mobilya ve aksesuarlarda aşırı kalabalıktan kaçınmalısınız. Siz de çocuğunuza özgürce vakit geçirebileceği bir oda tasarlamak için Polisan renk kartelasını inceleyebilirsiniz.

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.