3 Adımda Polisan X1 Art Hobi Boyaları ile Saksı Yapımı

Tahta kasalarını rengarenk saksılara dönüştürerek hem sürdürülebilirliğe katkı sağlayabilir hem de bahçeniz veya balkonunuzu çiçek bahçesine dönüştürebilirsiniz. Bahçe dekorasyonunuz ya da balkonunuz için tahta kasalarını rengarenk saksılara nasıl dönüştürebileceğinizi merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Kendin Yap Projesinin İlk Adımı

İşe tahta kasası seçerek başlayabilirsiniz. Otları ve çiçekleri yetiştirmek için 12 inç derinliğinde, sebzeler ve uzun ömürlü bitkiler için ise 18 inç derinliğinde bir meyve kasası tercih edebilirsiniz. Ardından sert bir fırça kullanarak tahta meyve kasasının iç ve dış kısmını iyice temizleyebilirsiniz. Tüm bitkilerin iyi bir drenaja ihtiyacı vardır. Çıtalı tabana sahip olan kasalar bu iş için idealdir. Daha sık aralıklarla yapılmış meyve kasaları için ise ekstra drenaj delikleri eklemeniz gerekebilir. Tüm bu işlemlerin ardından ikinci ve en eğlenceli adıma geçerek meyve kasanızı renklendirebilirsiniz.

Dönüşümün İkinci Adımı: Saksınızı Renklendirin

İkinci adım kendin yap projeniz için en sevdiğiniz renkleri seçmekle başlar. Favori renginizi seçerken, ahşap yüzeye uygun boyayı seçmeniz önemlidir. Polisan X1 Art Multisurface boyaları, 100 farklı renk ve 12 metal efekti ile projeniz için en uygun seçenekleri sunar. Aynı zamanda herhangi bir ustalık gerektirmez, ahşap yüzeyle kolayca uyum yakalar. X1 Art Multisurface’in seçenekleri arasından favori renginizi seçtikten sonra tahta kasayı boyamaya başlayabilirsiniz. Bu noktada tasarımınızı özgün hale getirecek birkaç tavsiyeyi değerlendirmek isterseniz, ipuçlarına göz atabilirsiniz:

  • Dilerseniz birkaç farklı renk seçerek kasanın üzerine desenler çizebilirsiniz. İstediğiniz deseni elde etmek ve detay çizimler yapabilmek için farklı boyutlardaki fırçaları kullanabilirsiniz.
  • Desenler için bir karton kullanarak kalıp çıkarabilirsiniz.  Kalıbı tahta meyve kasasının üzerine yapıştırarak içini boyayabilirsiniz.
  • X1 Art Multisurface hobi boyaları ultra kapatıcılığa sahip olduğu için tek katta bile istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Aynı zamanda, boyanın kolayca dağılabilme özelliği ve kolay kuruması sayesinde kasanızı kısa sürede kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.
  • Boyama işlemini bitirdikten sonra etrafa dağılan renkleri temizlemek için endişelenmenize gerek kalmaz. X1 Art Multisurface’in damladığı yerleri ıslak bezle rahatlıkla silerek temizleyebilirsiniz. Meyve kasasını istediğiniz renkleri verdikten sonra sıra çiçeklerinizi koymaya gelir.

Son Adım: Bitkileri Meyve Kasasından Oluşturduğunuz Rengarenk Saksıya Yerleştirin

Kendin yap projenizle tasarladığınız saksıya çiçeklerinizi dikmeden önce geniş levhalardan oluşan bir meyve kasası kullandıysanız bir astardan yardım alabilirsiniz. Çuval bezi veya plastik bir astarla kasanın içini kaplamanız yeterli olur. Ancak bu noktada toprağın hava almasına yardımcı olmak için meyve kasasının tüm deliklerini kapatmamaya özen gösterebilirsiniz. Astar, tahta kasanın kullanım ömrünü de artıracaktır. Bu adımın ardından yeni saksınızın içini toprakla doldurabilirsiniz. Toprakla doldurduğunuz saksıyı havalandırdıktan sonra çiçeklerinizi dikebilir ve can suyunu verebilirsiniz. X1 Art Multisurface boya renklerini inceleyerek, hemen projeniz için hazırlık yapabilirsiniz!

renkli saksı

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.