Ev Dekorasyonunda İlham Veren 3 Dekorasyon Akımı

farklı ev dekorasyonu

Renk Önerileri
 
Cİ 6375 / Kadife Bej
 
Cİ 6970 / Mistik Beyaz
 
Cİ 7334 / Elegan Yeşil

Eviniz kendinizi en rahat ve en özgür hissettiğiniz yerdir. Bu nedenle de ev dekorasyonunun hem ferah bir atmosfere sahip olması hem de tarzınızı yansıtması gerekir. Farklı yaşam biçimlerini ifade eden dekorasyon akımlarıyla siz de kendi tarzınızı evinize taşıyabilirsiniz. Peki ev dekorasyonunda ilham veren 3 dekorasyon akımı hangileridir, gelin birlikte yakından inceleyelim.

Doğal Dokunuşlarla Rustik Dekorasyon Akımı için Öneriler

Sade ve minimal tasarımlarla bütünleşen dingin bir yaşam alanı hayal ediyorsanız, rustik dekorasyon akımını yaşam alanınızda denemenin zamanı gelmiş olabilir. Pastoral renk tonlarının öne çıktığı rustik dekorasyon akımında, duvarlarınızda Polisan renk kataloğunun ahşabı vurgulayan tonlarını tercih edebilirsiniz. Özellikle kahverengi tonlarının hakim olduğu toprak renkleri en sık tercih edilen tonlar arasındadır. İç tasarımda da aynı şekilde sade dokunuşların hakim olduğu, ahşabın sıcak ve samimi atmosferinin hissedildiği bir stil oluşturabilirsiniz. Birbiriyle uyumlu mobilyalar ve minimal aksesuarlar bu akımda öne çıkar. Deri koltuklar, ahşap bir orta sehpa ve avize ile Rustik dekorasyon akımı tamamlanabilir.

Yaratıcılığınızı Ortaya Çıkaran Bohem Dekorasyon Akımı

Bohem dekorasyon akımı; sanatçılar, gezginler, yazarlar gibi özgür ruhların tercih ettiği bir akım olarak bilinir. Fransa’da ortaya çıkan bu akım son dönemlerde bir trend haline gelmiştir. Bohem akımı; kalıpların dışında, özgün ve rengarenk bir hayal dünyasını temsil eder. Bu nedenle de yaşam alanlarınızın dekorasyonunu bohem stile uygun hale getirmek için farklı renkleri, tasarımları ve eşyaları bir arada kullanabilirsiniz. Böylece klasik seçimlere ve tasarımlara bağlı kalmadan kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. Polisan renk kataloğunun geniş renk yelpazesi içerisinden kırmızı ya da yeşil gibi renklerin canlı tonlarını tercih ederek, duvarlarınızdaki dinamik görünümü daha sonra aksesuarlarınıza da taşıyabilir ve dekorasyonda bir bütünlük oluşturabilirsiniz. Dilerseniz bohem stili vurgulamak için odanızın bir duvarını duvar halısıyla ve ışıklarla da süsleyebilir, oturma alanlarına renk katan minder ve mumlarla son dokunuşları yapabilirsiniz.

bohem ev dekorasyonu

Konforlu ve Şık Sahil Tarzı Dekorasyon Akımı

Sahil tarzı dekorasyon akımı deniz, kum ve güneş üçlüsünün renk tonlarının ön plana çıktığı bir akım türüdür. Bu akımda ferah ve dinlendirici bir atmosfer oluşturmak için renklerden yararlanılır. Mavi renk ve tonları, sahil tarzı dekorasyon akımının en çok tercih edilen renk türlerinden biridir. Pozitif duyguları çağrıştıran mavi tonların hakim olduğu duvarlar için Polisan renk kataloğuna göz atabilirsiniz. Duvar rengini bej ya da beyaz mobilyalar ve mavi tonlarındaki tablolarla destekleyebilirsiniz. Sahil tarzı dekorasyonun vazgeçilmez unsurlarından biri de deniz temalı dekoratif ürünlerdir. Açık renk çerçeveler içindeki deniz görselleri, deniz temalı biblolar ve ahşap sehpalar ile sahil tarzı dekorasyon akımı evlere taşınabilir.

Siz de Polisan renk kataloğu ile bohem, sahil, rustik ya da farklı bir dekorasyon akımını kolayca oluşturabilirsiniz. Hayalinizdeki renk tonunu duvarlarınıza taşıyarak, kendi tarzınızı dekorasyon stilinize yansıtabilirsiniz.

sade ev dekorasyonu

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.