Şık Antre için Dekorasyon Önerileri

beyaz dekorasyon önerileri

Renk Önerileri
 
Cİ-6341 / Masum Beyaz
 
Cİ-7231 / Işık Sarısı
 
Cİ-7151 / Karizmatik Krem

Evinizin dekorasyonunda evin dekorasyonunun en etkileyici kısımlarından biri antre olduğunu biliyor muydunuz? Bir geçiş alanı olan antre, gelen misafirlerinizin karşılaştığı ilk yer olduğundan evin geneli hakkında oldukça fikir vericidir. Ev dekorasyonunuz ile misafirlerinizi etkilemek istiyorsanız antreniz için birbirinden şık önerilerimize mutlaka göz atmalısınız.

Ev Dekorasyonuz için Antre önerileri

Ayna Kullanımı

antre dolabıAynalar, dar alanlar için olmazsa olmaz parçalardır. Doğru ayna kullanımı ile küçük alanları geniş gösterebilirsiniz. Antrenize uygun olarak boy aynası veya yarım ayna kullanabilirsiniz. Böylelikle hem alanınızı daha geniş gösterecek hem de evden çıkmadan önce son kez kendinize bakmanızı sağlayacaktır. Ayna şeklinizi belirledikten sonra ortama farklı hava katmak isterseniz led aydınlatmalardan yararlanabilirsiniz. Ayna çevresinde led aydınlatmalar veya aplikler ile farklı bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Doğru Aydınlatma Seçimleri

Antreler de aydınlatma oldukça önemlidir. Loş ışıklar, bu alanda tercih edilmemelidir. Daha aydınlık bir ışık tercih edilmelidir. Ferah bir görünüm için ayna kullanımı ve aydınlatma seçiminin yanı sıra diğer unsurlar da antre dekorasyonu için önemlidir. Bu unsurlardan biri fazla ve boyutu büyük eşyalardan kaçınmaktır.

Antre İçin Eşya Tercihleri

Büyük boyutlu eşyaların kullanımından kaçınarak daha geniş bir antre görünümü sağlayabilirsiniz. Çok büyük eşyaların kullanılması antre alanını daraltabileceği gibi kalabalık bir görünüm de oluşturabilir. Bu nedenle antre için mobilya seçiminde ölçüler konusunda daha dikkatli olmalısınız.

Antre alanlarında genellikle gömme dolap tercih edilir. Bunun yanı sıra şık bir dresuar, konsol, vestiyer veya ayakkabılık ile bu alanı verimli kullanabilirsiniz.

Bitkilerden Yararlanın

Antreye canlılık katmanıza yardımcı olacak diğer bir unsur bitkilerdir. Günümüzde popülerliği artan ev bitkilerinden size uygun olanı seçerek alanınıza renk katabilirsiniz. Bitkilerinizi ayaklı ya da sarkıt saksılar ile konumlandırabilirsiniz.

Antrenizi Kişiselleştirin

Konuklarınızı karşıladığınız bu alanda sizden parçaların yer alması antrenize samimi bir hava katacaktır. Ailecek çekilmiş bir fotoğraflarınıza veya mottonuz haline gelen bir söze antre dekorasyonunda yer verilebilirsiniz. Hem sizin hem de gelen misafirleriniz için mutluluk verici bir dekorasyon öğesi oluşturabilirsiniz.

Antre İçin Duvar Boyası Renkleri

Ev dekorasyonunda ana unsurlardan biri duvarlardır. Özellikle antre gibi ışıksız olan karşılama alanlarında duvar renklerine dikkat edilmelidir. Misafirlerinize ev dekorasyonunuz hakkında ilk ipuçlarını verdiğiniz antrede tarzınıza uygun, aydınlık görünüm sunan sade duvar boya renkleri tercih edilmesi önerilir.

Alanınızın boyutuna bağlı olarak bu durum değişiklik gösterse de antre duvar boyasında genellikle sade renk seçimi yapılması önerilir.

Polisan iç cephe boyalarından 1580 Masum Beyaz, 060 Sahra Beji, 211 Açık Fildişi, 4248 Karizmatik Somon renkleri antreler için tercih edilebilir. Nötr renklerin kullanıldığı antreler ile misafirlerinize ferah bir karşılama alanı oluşturabilirsiniz. Sade, şık ve ev dekorasyonunuzu yansıttığınız antreniz için vakit kaybetmeden çalışmalara başlamak ve birbirinden ferah iç cephe boyalarını incelemek için Polisan renk kartelasını inceleyebilirsiniz.

beyaz antre

 

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.