Gri Renk Duvarlara Dekorasyon Önerileri

salon oturma grubu

Renk Önerileri
 
Cİ-7602 / Marjinal Gri
 
Cİ-7601 / Dingin Gri
 
Cİ-3030 /Sempatik

Ev dekorasyonu söz konusu olduğunda duvarları göz ardı etmemek gerekir çünkü duvarlarınızda seçtiğiniz renk evinizin atmosferini tamamen değiştirebilir. Üstelik duvar boyası renkleri tercihiniz sadece evinizin havasını değil, dekorasyon stilini de etkiler.

Evinizde dingin ve sakin bir görünüm elde etmek istiyorsanız aklınıza ilk olarak beyaz tonları gelebilir fakat nötr bir görüntü için gri tonlarını da düşünmenizi öneririz. Peki, gri duvar boyası ile neler yapabilirsiniz?

Açık Gri Duvar Boyası ile Mucizeler Yaratın

Odanıza derinlik katacak bir renk olan açık griyi; isterseniz pembe, kırmızı ya da turuncu gibi sıcak renklerle isterseniz de mavi, turkuaz ve yeşil gibi soğuk renklerle kullanabilirsiniz. Açık gri boyanmış duvarlarınız, mavi tonlarındaki bir perde ile zarif bir uyum yakalayacaktır. Koltuklarınızın minderlerinde de aynı rengi kullanarak bu muhteşem uyumu sürdürebilirsiniz.

Açık gri ile uçuk tonlardaki pembeleri bir araya getirmek de harika sonuçlar yaratır. Duvarınıza, içinde pembe tonları bulunan bir tablo asabilir ya da halınızda pembeye yer verebilirsiniz.

polisan gri renk ev uyumu

Koyu Gri Duvar Boyası ile Karanlığa Meydan Okuyun

Salon dekorasyonunuzda koyu gri kullanmayı düşünüyor ama odanızın kararmasından mı korkuyorsunuz? Doğru hamleler yaparak hem duvarlarınızı koyu gri duvar boyası ile renklendirebilir hem de odanızın aydınlık kalmasını sağlayabilirsiniz.

Koyu gri duvarlara asılmış aynalar ya da ahşap objeler ve açık tonlarda perdeler odanızı aydınlık gösterecektir. Dilerseniz odanızın sadece bir bölümünü koyu griye boyayabilir, diğer kısımlar için açık tonlarda bir renk tercih edebilirsiniz.

Salon dekorasyonunuz için duvarlarınızda koyu gri tercih ettiyseniz aydınlık bir görünüm için eşyalarınızda turuncu, mor, lacivert gibi koyu tonlar kullanabilirsiniz ancak bu renklerin tek bir noktada kullanılmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin; koltuk takımınızın sadece bir bölümünde bu renkleri kullanabilir diğer alanlarda ise açık renkler tercih ederek daha ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.

Polisan ile siz de duvarlarınızı özgürce renklendirebilirsiniz. Evinizin her köşesinde kendi zevkinizi yansıtmak istiyorsanız, Polisan e-kartela seçeneklerine göz atabilirsiniz.

gri renk duvarlara dekorasyon önerileri

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.