Minimalist Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Renk Önerileri
 
Sakız Beyazı / Cİ-6201
 
Gizemli Toprak / Cİ-6504
 
Masum Gri / Cİ-7621

Not: Verilen renk örnekleri monitörlerin görüntü ayarları nedeniyle orijinal renklerinden farklılık gösterebilir. Orijinal renkler için Polisan satış noktalarından kartelamızı temin edebilirsiniz.


Yaşam alanlarında karmaşadan ve dağınıklıktan hoşlanmayan kişiler için minimalist ev dekorasyonu ideal bir seçimdir. Minimalist ev dekorasyonu; evin daha fonksiyonel bir şekilde kullanılmasını aynı zamanda daha ferah görünmesine sağlar. Siz de minimalist ev dekorasyonu hakkında fikir arayışı içindeyseniz hazırladığımız yazımıza göz atabilirsiniz.

Salon Dekorasyonunda Duvar Renkleri Nasıl Olmalı?

Minimalist yaşam tarzında sadelik ön plandadır. Duvar boyası rengi de buna göre seçilmelidir. Minimalist dekorasyonlar için duvar boyası renkleri siyah, beyaz ve gri tonlarında klasik bir seçim yapılarak uygulanabilir. Mekanlara canlılık kazandırmak için dekorasyonda metalik renkler de tercih edilebilir. Salon dekorasyon renklerinde sıcak ya da soğuk gri renkler daha temiz ve ferah bir ortam oluşturmanızda yardımcı olur. Bunların yanı sıra duvar boyası tercihinde bulunurken mekanın aydınlık ve ferah görünmesini sağlamak için mobilyaların renklerine uygun seçenekler de değerlendirilebilir. Koyu renkli mobilyalarla açık renk duvar boyalarını bir arada kullanmak, kontrast bir şıklık elde etmeye yardımcı olur.

minimalist ev dekorasyonu
Minimalist Ev Dekorasyonu için Mobilyalar

Evde en çok vakit geçirilen alanlardan biri salondur bu nedenle de salon dekorasyonu evlerin tarzını ön plana çıkarmak açısından oldukça önemlidir. Minimalist evler dekore edilirken seçtiğiniz mobilyalarda sade renklerin ve pastel tonların ağırlıklı olması gerekir.  Ferah bir salon için duvar boyası ile uyumlu pastel ve toprak rengi mobilyalar tercih edilmelidir. Seçilen doğal tonlardaki eşyalar huzurlu ve sıcak bir atmosfer oluşturmaya yardımcı olur. Farklı renklerin açık ve koyu tonlarında eşyalar ve objeler kullanmak, dekorasyon bütünlüğü sağlamaya yardımcı olur.

Minimalist evlerin sadeliği ve ferahlığı yansıtması gerektiğini göz önünde bulundurmalısınız. Küçük mekanlarda büyük mobilyalar kullanmak yaşam alanlarını daraltabilir. Bu nedenle minimalist bir dekorasyon stilinde mekanların boyutları da dikkate alınmalıdır. Keskin hatlı mobilyalar tercih edildiyse sehpa, TV ünitesi ve avize gibi parçaların da keskin hatlı olması tüm alanda bütünlük sağlamaya yardımcı olur. Eşyaların renklerini birbirine yakın tonlarda seçerek minimalist ev dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Salon Dekorasyonuna Uygun Aksesuar Seçenekleri

Az eşya ve aksesuarla sade bir dekorasyon elde etmek mümkündür. Dekorasyon için seçilen aksesuar renklerinin birbiri ile uyumuna dikkat edilmesi önemlidir. Minimalist ev tasarımlarında doğal tonlar ile sakin bir ortam oluşturmak için ahşap ve taş gibi malzemelerden yapılan eşya ve aksesuarlar tercih edilebilir. Bunun dışında samimi bir görünüm için örgü, dokuma, deri, yastık ve minderlerden de yararlanılabilir. Aynı renk tonlarını farklı objelerde kullanarak bir bütünlük yakalamak mümkündür. Önemli nokta doğru aksesuarları seçmektir. Bitkiler, mumlar ve vazolar ile zenginleştirebileceğiniz dekorasyonda canlı renkleri de kullanabilir, zevklerinizi vurgulayabilirsiniz. Az sayıda aksesuar kullanmak ve aksesuarları doğru yerlere yerleştirmek de mekanların daha ferah görünmesine yardımcı olur. Siz de minimalist evler için duvar boyası seçiminde Polisan renk kataloğundan yararlanabilir, yaşam alanlarınızı ferah ve huzurlu bir dekorasyon stiline kavuşturabilirsiniz.

 

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.