Yazlık Ev Dekorasyonu Önerileri

yazlık ev dekorasyonu
Yaz mevsiminin verdiği enerjiyi evinize de yansıtmaya ne dersiniz? Özellikle cıvıl cıvıl dekore edilen yazlık evler huzur dolu mekanlara dönüşüyor. İç açan renklerin bir arada kullanıldığı, yazı hatırlatan aksesuarların yer aldığı ve birbiriyle uyumlu şekilde döşenen mobilyalar ile siz de mükemmel bir yazlık evi tasarlayabilirsiniz.

Doğru dekorasyon fikirleri ile yaşam alanınızı yaz mevsimine uygun hale getirmeniz oldukça kolay.  Siz de yazlığınız için fikir arayışı içindeyseniz hazırladığımız yazımıza göz atabilirsiniz.

Ev Dekorasyonuna Mobilya Seçiminden Başlayın

Kışın yorgunluğunu attığınız yazlık eviniz için mobilya seçimine özen göstermelisiniz. Seçtiğiniz mobilyalarda konforun yanı sıra tasarıma da dikkat ederek yazlık evinizi keyifli bir hale getirebilirsiniz. Yazlık evlerde sıkça kullanılan bambu mobilyaların sade ve şık görünümü odanızın tüm ambiyansını değiştirebilir, yaz mevsiminin salaş ve doğal havasını salonunuza taşıyabilirsiniz. Şehirden uzaklaşmak amacıyla gittiğiniz yazlık eviniz için minimalist dekorasyondan faydalanabilirsiniz. Az ancak öz sayıda mobilya kullanarak ferah ve kullanışlı bir alan yaratabilirsiniz.

Renkli Ev Aksesuarları ile Enerji Dolun

beyaz yazlık ev köşesiYaz demek deniz, kum ve güneş demek. Evinizde bunları anımsatacak aksesuarların bulunması yaz mevsimini baktığınız her noktada hissetmenize imkan veriyor.

Özellikle deniz kabuklu aksesuarlar, yazlıklara en çok yakışan süslerden biri. Deniz ve istiridye kabuğundan yapılmış balkon süsleri, ayna çerçeveleri, mumluklar ve rüzgar çanları estetik görünümleri sayesinde tüm yazlık evlerle mükemmel bir uyum sağlıyor.

İçinde renkli çiçek tasarımlarının yer aldığı tablolar ise kışlık evler kadar yazlık evlere de enerji katıyor. Yaz mevsimine en uygun çizimler arasında yer alan rengarenk çiçeklerin bulunduğu tabloları ister salonunuza isterseniz balkonunuza asarak evinizin enerjisini yükseltebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra perdelerden yastık kılıflarına kadar kullandığınız her aksesuarda evinizi renklendirebilir, yazın neşesini odalarınıza kolaylıkla getirebilirsiniz.

Yazlık Ev Dekorasyonunda Duvar Boyası Renklerine Dikkat Edin

beyaz renk ev köşesiKışlık evlerde olduğu gibi yazlık evlerde de duvar boyası seçimi büyük önem taşıyor çünkü doğru seçilen duvar boyası renkleri, bir evin tüm havasını değiştirme gücüne sahip. Genellikle kış aylarında daha sade, nötr ve düz renk duvarlar tercih edilirken yaz dekorasyonunda canlı, parlak ve yüksek enerjili renkler tercih ediliyor.

Yazlık evlerde açık renk ve temiz görünümlü duvarlar sıklıkla kullanılıyor. Mekanları daha geniş gösteren, her tarzdaki mobilya ve aksesuarlar ile çok kolay uyum sağlayan bu renkler size ferah bir ortam sunuyor.

Turkuaz ve mavinin tonları da yazlıklara çok yakışıyor. Odaya girdiğiniz anda sıcacık enerjisiyle tüm havanızı değiştirecek bu renkler, size huzurlu bir ortam vadediyor. Bunun dışında duvarlarda kullanılan sarılar, yeşiller, morlar da yaz mevsimini evinize taşıyor.

Bu kadar seçenek içinde doğru rengi bulmakta zorluk yaşamanız çok doğal. Yazlık evinizi dekore ederken en uygun duvar rengini bulmak için Polisan’ın renk kartelasına göz atabilir, her zevke hitap eden renkler arasından evinize en uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.