Küçük Mutfakları Geniş Gösterecek Öneriler

küçük mutfakYemek yapmayı seven kişiler, keyifle yemek pişirebilecekleri rahatlıkta ve büyüklükte bir mutfağa sahip olmak isterler. Küçük bir mutfağınız olabilir, ama bu durumun hevesinizi kırmasına izin vermemelisiniz çünkü mutfağınızı daha geniş göstermek ve konforlu bir alana dönüştürmek tamamen sizin elinizdedir. Peki ama nasıl? Küçük mutfağınızı olduğundan daha büyük gösterecek ve içinde keyifle yemek pişirebileceğiniz bir alan yaratmanızı sağlayacak önerileri sizin için derledik.

Mutfak Dolabı ve Duvarlar İçin Doğru Renk Seçimi

Sadece mutfağınızı değil, evinizdeki diğer tüm küçük odaları daha büyük göstermenizi sağlayan en önemli etkenlerden biri doğru renk seçimidir. Mutfak dolabı ve duvarları boyarken, beyaz rengi kullanmanız, mutfağınızı hem daha aydınlık hem de daha geniş gösterecektir.

İsterseniz, mutfağınızı kendiniz de kolaylıkla boyayabilirsiniz. Polisan’ın X1 Kokusuz Parlak ürününü kullanarak dolaplarınızı uygun maliyetler ile pratik bir şekilde yepyeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Böylece dolaplarınız yenilenirken, mutfağınızda daha geniş ve aydınlık bir atmosfer yaratmış olabilirsiniz. Bu ürün ile sadece dolaplar değil, aynı zamanda mutfak masanızı da boyayarak ve dolaplarınız ile uyumlu bir hale getirebilirsiniz.

krem renk mutfakMutfak Dekorasyonu İçinde Aynalara Yer Açın

“Mutfakta ayna olur mu?” demeyin. Neden olmasın? Üstelik aynalar sadece dekoratif bir hava katmakla kalmaz, aynı zamanda mutfağınızı da olduğundan daha geniş gösterir.

Mutfak dolaplarınız ile tezgahınız arasındaki alan, aynalarınızı yerleştirmeniz için idealdir. Ancak mutfağınızda ayna kullanmak istemiyorsanız, yansıtıcı özellikleri bulunan fayanslar ile de benzer bir etki yaratmanız mümkündür.

Aynaların yansıtıcı etkisini yakalamak için bir başka yöntem de mutfak dolabı kapaklarında cam kullanmaktır. Şeffaf dolap kapakları, mutfağınızı daha geniş göstermenize yardımcı olacaktır.

Duvarları Yeterince İyi Kullandığınızdan Emin Olun

beyaz mutfakMutfaklardaki en önemli alanların başında, malzemelerinizi sakladığınız depolama alanları gelir. Yeterince depolama alanınızın bulunması, tezgahınız üzerinde çalışacak daha fazla alana sahip olmanızı sağlayacaktır. Mutfak dolabınızın yeterli olmadığını düşünüyorsanız, kalan duvarlarda geniş raflar kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken unsur; rafların duvarlarınız ve mutfak dolaplarınız ile aynı renk, yani açık renk olmasıdır.

Mutfağınızın Zeminini İhmal Etmeyin

Duvarlarınızı, dolaplarınızı, masanızı ve rafınızı boyadığınız beyaz renge eşlik edecek en önemli alan zemindir. Mutfak zemininde kullanacağınız açık renkli parlak fayanslar, mutfağınızı daha geniş gösterecektir.

Mutfağınızda kullanacağınız renkleri seçerken zorluk yaşıyorsanız, Polisan Kansai boyanın Beyaz Düşler kartelasından yararlanabilirsiniz.

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.