İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

İskandinav dekorasyonun en önemli öğesi kuşkusuz renk seçimi! Kışların oldukça uzun ve karanlık geçtiği İskandinav ülkelerinde doğan ve günümüzde etkisini tüm dünyada gösteren bu tarz, aydınlık ve modern mimari çizgilerden oluşur. Beyaz, gri, krem gibi doğal ışığı en iyi yansıtan renkler sıklıkla tercih edilir

Evinizde sadece beyaz tonlarını kullanmanın sıkıcı olacağını düşünüyorsanız, İskandinav tarzına uygun ev dekorasyonu için kontrast renklerden ve doğal malzemelerden yararlanabilirsiniz. Doğadan esintiler sunan ahşap, gri, mavi gibi aksesuarları dekorasyonun farklı alanlarında kullanabilirsiniz.

İskandinav Tarzında Duvar Boyası ve Dekorasyon Renk Seçimi

İskandinav tarzına uygun ev dekorasyonuna sahip olan evlerde duvar boyası olarak genellikle açık ve soft renklerde tercih edilir. Yılın yarısında güneş almayan bu ülkeler ışığı daha iyi yansıtması için beyaz ve gri tonlarını kullanır. Siz de Polisan’ın renk kartelasından yararlanarak beyaz ve gri tonları arasından en çok beğendiğinizi tercih edebilirsiniz.

Sade ve Modern Mobilyalar ile Ev Dekorasyonu

salon dekorasyonuİskandinav tarzı ev dekorasyonu minimal ve modern çizgilerden meydana gelir. Sade mobilyaların kullanıldığı bu stilde mobilyalar aynı zamanda oldukça işlevseldir. İskandinav tarzı ev tasarlarken her ne kadar açık renkler tercih edilse de evin tamamında aynı renklerin kullanılması soğuk bir algı yaratabilir. Sıcak ve samimi atmosfer yaratmaya yardımcı olan ahşap mobilyalar, duvarla tamamen kontrast renklerden oluşan aksesuarlar istenilen havayı sağlamak için oldukça ideal tercihlerdir.

İskandinav Tarzında Ev Aksesuarları Seçimi Nasıl Olmalı?

iskandinav tarzı ev dekorasyonu

  • Ev aksesuarları İskandinav tarzında oldukça önemlidir. Duvarlarda nötr ve soft renklere sahip tablolar tercih edebilirsiniz. Çerçeve seçimlerinde doğal ahşap renkleri kullanabilirsiniz.
  • Kış aylarının uzun sürdüğü İskandinav ülkelerinde evler sıcak bir ambiyansa sahiptir. Bu hissi yaratmak için koltukların üzerinde dekorasyona uygun yastıkların ve battaniyelerin sıklıkla tercih edildiğini bilmelisiniz.
  • Doğadan ilham alınan bu stilde evin en sevilen aksesuarları arasında bitkiler gelir. Yeşilin en güzel tonlarına sahip olan bitkileri siz de ev dekorasyonunda kullanabilirsiniz.
  • Ev dekorunda kullanılan aydınlatmaların abartısız, sade ve minimaL olması gerekir. Siz de tercihlerinizi bu doğrultuda yapabilirsiniz.
  • İskandinav tarzı ev dekorasyonunda zeminin açık renk olması ortama aydınlık ve ferah his yaratması için oldukça önemlidir.
  • Beyaz rengin hakim olduğu İskandinav dekorasyonunda kontrast renklerden yararlanarak evinizde çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Aksesuarlarınızda sınırlı ölçüde siyah rengi kullanmanız ortama dramatik bir hava katacaktır.
  • Sehpalarda, koltuk takımlarının iskeletlerinde ya da dekoratif objelerde ahşaba yer vererek dekorasyonunuza şık bir hava katabilirsiniz.

İskandinav tarzı ev dekorasyonu yaparken işe duvarlarınızdan başlamalısınız. Polisan renk kartelası geniş renk seçeneği ile dengeli renk dokunuşları ile evinize benzersiz bir görünüm kazandırabilirsiniz.


 

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.