Küçük Yatak Odalarını Geniş Gösterecek Öneriler

beyaz renk yatak odasıYorucu bir günün ardından yatağa uzanıp dinlenmek gibisi yoktur. Küçük bir yatak odasına sahipseniz, bu odanın keyfini istediğiniz gibi çıkaramamaktan yakınıyor olabilirsiniz. Doğru dekorasyon önerileri ile küçük yatak odalarının bunaltıcı olduğu algısını artık tarihe gömmeye ne dersiniz? Odanızı olduğundan daha geniş ve ferah göstermenize yardımcı olacak küçük yatak odası dekorasyonu önerilerini sizler için derledik.

yatak odasıAçık tonlarda duvar boyası renkleri tercih edin

Açık renklerde dekore edilen odalar, olduğundan daha geniş ve aydınlık hissettirir. Duvar boyası ve perdelerde açık renkleri tercih ederek ferah bir görünüm elde edebilirsiniz. Mobilyalarınızda ise, koyu ve zıt bir renk kullanarak odanızda bir bütünlük yaratabilirsiniz.

Yatak odasında aynalara yer açın

Dar ve küçük alanları olduğundan daha geniş göstermenin bir başka kolay yolu da aynalardır. Hele bir de Aynanızı pencerenizin tam karşısına koyarsanız, güneş ışığının yansıyarak tüm odanızı aydınlatmasını sağlamış olursunuz.

Depolama alanı sağlayan eşyaları tercih edin

Küçük odaların en büyük dezavantajı, dağınık bir görünüme elverişli olmalarıdır. Bunun nedeni, dar bir alana çok fazla eşya sığdırma çabasıdır. Sizi bu durumdan kurtaracak yegane çözüm ise, dağınıklığı ortadan kaldıran fonksiyonel depolama alanlarıdır. Eşyalarınız için odanıza yeni bir dolap koyup alanınızı daha da daraltmak yerine, bazalı bir yatak edinmeyi düşünebilirsiniz.

Duvarlarınızda raflara yer açın Duvarlarınızda kullanabileceğiniz renkli ve modern raflar, hem odanıza hoş bir görünüm katacaktır hem de eşyalarınızı yerleştirebilmeniz için alan yaratacaktır.

Aydınlatmaya özen gösterin Aydınlık odalar, olduğundan daha geniş görünürler. Pencerenizin karşısına yerleştireceğiniz bir ayna ile güneş ışığından yararlanabileceğinizden bahsetmiştik. Buna ek olarak, minimal görünümlere sahip aydınlatma ürünleri ile güneş ışığından faydalanamadığınız zamanlarda da aydınlık bir odaya sahip olabilirsiniz.

Eşyalarınızın büyüklüğünü odanızın büyüklüğüne göre ayarlayın

Eğer küçük bir yatak odasına sahipseniz, eşyalarınız da odanızın büyüklüğü ile orantılı olmalıdır. Örneğin, odanız küçük olmasına rağmen büyük hacimli bir yatağınız var ise, hem diğer eşyalarınız için ihtiyacınız olan alanı daraltmış olursunuz hem de kendinizi sıkışmış hissetmeniz kaçınılmazdır.

Yatak odası takımında işlevsel mobilyalar seçin

Yatak odası deyince akla ilk gelen, uyuma ve kıyafet değiştirme alanı olmasıdır ancak ekleyeceğiniz minimal mobilyalar ile yatak odanızın işlevselliğini artırmanız mümkündür. Örneğin, duvara monte edilen bir masa, size çalışma ve okuma alanı sağlayabilir. Küçük yatak odanızı daha büyük ve ferah bir görünüme kavuşturmanıza yardımcı olacak renk önerileri için Polisan renk kataloğunu inceleyebilirsiniz.

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.