İlham Veren Ofis Dekorasyonu Önerileri

ofis dekorayonu
İş hayatında çalışma alanlarının dekorasyonu hem motivasyonun hem de verimliliğin artırılması açısından oldukça önemlidir. Küçük bir alana dahi sahip olsanız, bazı dekorasyon önerileri sayesinde ferah, geniş ve konforlu bir ofis yaratabilirsiniz. Siz de ofis dekorasyonu hakkında fikir arayışı içindeyseniz bu yazımızı okumaya ve ofis dekorasyonu için alternatif fikirleri öğrenmeye ne dersiniz?

Duvar Boyası Renkleri ile Ofisinize Canlılık Katın

Ofisinizde kullanacağınız renklerin hem çalışanlar hem de müşterileriniz üzerinde düşündüğünüzden fazla etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Örneği; mavinin sakinleştirici, kırmızının enerjik, turuncunun yaşama arzusu veren, yeşilin güven aşılayan etkisi vardır. Ofis mobilyalarınız ile uyumlu duvar boyası renkleri kullanmanız, ofisinize hem modern bir görünüm katacak hem de konsantrasyon ve verimi artıracaktır.

ofis dekorasyonu
Canlı Bitkiler ile Enerjinizi Yükseltin

Yetiştirilmesi gereken projeler, imzalanması gereken sözleşmeler, son teslim tarihleri derken, ofisler en stresli alanların başında gelir. Ofis ortamındaki bu stres seviyesini azaltmak için canlı bitkilerin enerjisinden yararlanabilirsiniz. Bitkiler, aynı zamanda ofisinizde temiz bir hava ve doğal bir ortam yaratılmasına da yardımcı olur.

Ofis Sandalyesi Seçiminde Konfordan Vazgeçmeyin

Ofislerde çalışarak geçen vakti en verimli şekilde kullanmanın yollarından biri konforlu bir çalışma alanından geçer. Ofis dekorasyonu her ne kadar görselliği ile dikkat çekse de çalışanlar için konforlu bir yapıya da sahip olmalıdır. Bu nedenle ofis mobilyası ve ofis sandalyesi seçimlerinizde görünüme önem verdiğiniz kadar sırt, bel ve boyun destekli olmasına da özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz.

Doğru Aksesuarlar ile Şıklık Yaratın

Ofisinizin duvarlarına asacağınız bir tablo, pencerelerin önündeki saksılar, masalardaki dekoratif objeler hem ofisinize şık ve modern bir hava katar hem de müşterilerinizin dikkatini çekerek etkilenmelerini sağlar. Örneğin; ofisinize gelen müşterilerin görüş hizasında olacak şekilde asacağınız şık bir tablo, hem yaratıcılığınızı simgeleyecek hem de ilgi çekici bir özellik sunacaktır. Modern bir imaj sergilemek için LED ışıklı saatler, sportif lambalar ya da modern görünümlü tablolar kullanabilirsiniz. Aynı şekilde klasik bir algı yaratmak için ise ahşap kitaplıklar, deri koltuklar, gösterişli avizeler gibi klasik unsurlarla bezenmiş objeler tercih edebilirsiniz.

ofis dekorasyonu
Ofis Dekorasyonu İçinde Doğru Aydınlatma

Modern ve verimliliği yüksek ofislerin olmazsa olmazı doğru aydınlatma seçimidir. Yeterince ışık almayan loş bir ortamda çalışmak çalışanlarınızın uykusunu getirecek ve verimliliklerini düşürecektir. Aksine aydınlık bir çalışma ortamı konsantrasyonu artırır, verimliliği yükseltir. Aydınlatmaya önem verilen ofislerde genel olarak açık renklerin tercih edildiğini görmüşsünüzdür. Siz de iç cephe boyası renklerinde açık tonları tercih ederek aydınlık bir ofis yaratabilirsiniz.

Olabildiğince gün ışığından yararlanmak hem aydınlık bir ofis sağlamak hem de çalışanlarınızın motivasyonunu artırmak açısından önemlidir. Araştırmalar, ideal bir ofis ortamının 300 ila 550 lux arasındaki aydınlatma seviyelerinde olmasını önermektedir. Ofis ortamında renkli ışıklardan olabildiğince uzak durmak ve beyaz ya da sarı ışık kullanmak da faydalı olacaktır.

Ofisiniz için tercih edebileceğiniz iç cephe duvar boyası renklerine karar vermek için Polisan’ın E-Kartela sayfasını ziyaret edebilir ve en doğru rengi seçmek için ihtiyacınız olan desteği satış noktalarından temin edebilirsiniz.

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.