Küçük Koridorları Geniş Gösterecek Renk Önerileri


Hol, eviniz ve sizin hakkınızda ilk izlenimi yaratan en önemli alanlardan biridir. Dar ve küçük koridorların güzel bir izlenim yaratmaya engel olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bazı ev dekorasyon fikirlerinden yararlanarak küçük bir koridoru şık bir alana dönüştürebilirsiniz.

Duvar Boyası Renklerinden Destek Alın


Ev dekorasyonunda, iç mekânlarda geniş göstermek istediğiniz alanı daha parlak ve açık renklerle boyamak, boşluk hissi yaratır. Genişlik algısı yaratan açık renkler, dar koridorlarınızda illüzyon etkisi oluşturarak bu alanların daha ferah görünmesine yardımcı olur. Bu doğrultuda dar koridorlar için koyu tonlar yerine beyaz, krem ve pastel duvar boyası renkleri tercih ederek alanın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.  Beyaz iç cephe boyaları, koridorunuzu geniş göstermenizi sağlayan en garantili seçimlerden biridir. Dar koridorları geniş göstermek için çok yönlü ışık kaynakları da kullanabilirsiniz

Koridor dekorasyonunda; alanı daha geniş göstermek için diğer bir yöntem ise duvar boyanızda soğuk renkleri tercih etmektir Yumuşak maviler ve soğuk yeşil tonları koridorun daha derin görünmesine yardımcı olur. Ferahlık hissini sürdürmek için duvarlardaki aksesuarları minimal tutmayı da unutmamalısınız.

hol dekorasyonuKoridor Dekorasyonu Fikirleri

Hol dekorasyonu için uygun iç cephe boyalarını seçtikten sonra daha geniş ve ferah alanlar oluşturmanızı sağlayan küçük tüyolardan yararlanabilirsiniz. Aynalar, küçük alanları daha büyük gösteren en pratik çözümler arasında yer alır. Daha derin ve geniş bir alan algısı oluşturan şık aynalarla koridorunuzu dekore edebilirsiniz.

Alanın olduğundan daha büyük algılanması için kontrast renkleri kullanmak da önemli bir dekorasyon hilesidir. Derinlik algısı için tablo ve çerçeve gibi aksesuarları duvarın yalnızca bir bölümünde kullanmaya da dikkat etmeniz gerekir. Son olarak koridorun zemininde parlak ve açık renklere sahip uzun bir kilim kullanarak daha uzun bir koridor algısı oluşturabilirsiniz.

Sizler de küçük koridorlarınıza daha ferah ve geniş bir perspektif kazandırmak için Polisan renk kataloğunu inceleyebilirsiniz.

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.