İç Cephe Boya Türleri

duvar boyayan çocuk Evimizin duvarları zaman zaman değişiklik isteyebilir. Tercih edeceğiniz duvar boyası renginin yanı sıra iç cephe boyalarından hangisini tercih edeceğiniz de oldukça önemlidir. Duvar boyalarının silinebilir olması, kapatma oranı, antibakteriyel özelliği, rutubet ve küf önleyici olması, parlaklığı, duruşu ve daha pek çok farklı özellik tercih sebepleriniz arasında yer alabilir.

iç cephe duvar boyasıEv Dekorasyonunda Tercih Edebileceğiniz İç Cephe Boyaları

İç cephe boyalarının özelliklerine göre farklı türleri bulunur. Bunlar arasında plastik boya, silikonlu boya gibi çeşitleri bulmanız mümkündür. Birbirinden farklı özelliklere sahip bu boya çeşitleri arasından ihtiyacınıza uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Plastik Boya ile Duvarlarınız Uzun Ömürlü

Plastik boya, silikonsuz boya olarak da bilinir. Öne çıkan özelliği mat ve nefes alabilir olmasıdır. Kolay sürülebilen yapısı sayesinde sıva, beton gibi yüzeylerde de sorunsuz kullanmanızı sağlar. Plastik boyalarda lekelerin silinme durumunda boyanın rengi bozulabileceğinden kalabalık yerlerde ve okullarda kullanılması pek önerilmez.

iç cephe duvar boyasıDaimi temizlik İçin Silikonlu Boya

Silikonlu boyalar yoğun olarak tercih edilir. Bunun sebebi ise temizlik açısından bu boya türünün daha kullanışlı olmasıdır. Silinir özelliği sayesinde evinizin duvarlarının daha uzun süre temiz kalmasını sağlar. Silikonlu boya temizliğini yapmak için sadece sabunlu nemli bir beze ihtiyacınız olacaktır. Silikonlu boyaların soft mat, mat, yarı mat gibi çeşitleri bulunur. Yatak odası, oturma odası ve diğer iç cepheler için sıklıkla kullanılan boya türüdür. Duvarlarınızda hata ve pürüzler varsa bu boya türü onları çok iyi bir şekilde kapatacaktır. Şık bir görünüme sahip olması ve silinebilir özellikte olması odalarınızda iyi bir tarz yakalamanızı sağlayacaktır.

Polisan’ın kaliteli ve renk segmenti geniş iç cephe boyaları ile duvarlarınızı istediğiniz gibi boyayabilirsiniz. Ev dekorasyonunuzdan keyif almak ve duvarlarınızda daha uzun ömürlü boyalar kullanmak için Polisan’ın iç cephe boyalarına göz atabilirsiniz.

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.