Silinebilir Boyalar Hakkında 5 Önemli Bilgi

polisan silinebilir boyaEvinizin duvarları, adeta içeriye doğru açılan pencereleriniz gibidir. Baktıkça ferahlatması, kendinizi iyi hissettirmesi ve evinize taze bir görünüm kazandırması önemlidir ancak ne yazık ki aradan geçen zaman duvarların kirlenmesine ve yıpranmasına yol açabilir. Hal böyle olunca evinizin ferah ve temiz görüntüsünün etkisini yitirdiğini düşünmeye başlayabilir ve bu nedenle zaman zaman duvar boyanızı yenilemeyi isteyebilirsiniz.

Evinizin görünümünü yenilemek ve enerjisini yükseltmek için duvarlarınızın boyasını yenilemek etkili bir çözümdür ancak etkili olduğu kadar zorlu, yorucu ve masraflı bir süreci de beraberinde getirir. İşte tam da bu noktada silinebilir boyalar, iç cephe boyası seçenekleri arasındaki avantajları ile öne çıkar.

Silinebilir Duvar Boyasına Dair 5 İpucuduvar silmek

  • “Silikonlu su bazlı boya” olarak da bilinen silinebilir duvar boyası, bu özelliği sayesinde duvarlarınızın uzun süre boyunca temiz bir şekilde kalmasını sağlar. Özellikle sanatsal yeteneklerini duvarlarda sergileyen çocuklarınız varsa sizin için adeta bir kurtarıcı görevi görür.
  • Silinebilir boya, ekonomik açıdan avantajlıdır. Duvarlarınızı silerek rahatça temizleyebildiğiniz için uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.
  • Silinebilir boyalar sayesinde renk yitimi veya canlılığının azalması gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.
  • Silinebilir boya, çok geniş renk seçeneklerine sahiptir. Ayrıca bu renklerin mat, yarı mat ya da parlak tonlarını da seçme imkanınız bulunur.
  • Duvarlarınıza silinebilir duvar boyasını uygularken bir boya ustasından yardım alabileceğiniz gibi kendiniz de kolaylıkla boyama işlemini gerçekleştirebilirsiniz ancak boyama işlemini kendiniz gerçekleştirmeyi planlıyorsanız kemikleşme süresini hesaba katmayı ihmal etmemeniz gerekir.

Kemikleşme Süresi Nedir?

Silinebilir duvar boyasının leke tutmama özelliği kazanması için kemikleşme süresini tamamlaması gerekir. Duvar boyasında kemikleşme sözü ile kastedilen, boyanın uygulanmasından tamamen donana kadar geçmesi gereken süredir. Bu nedenle kemikleşme süresi yerine donma süresi dendiğini de duyabilirsiniz.

Silinebilir duvar boyasında kemikleşme süresi, genel olarak otuz günü bulur ancak boyanın kalite seviyesine göre bu sürenin uzadığı ya da kısaldığı görülebilmektedir.

duvar nasıl silinirSilinebilir Duvar Boyası Nasıl Silinir?

Bir kovanın içinde ılık suyu ve bulaşık deterjanını karıştırın.

Temiz ve iz bırakmayan bir bezi bu karışımla ıslatarak duvarlarınızı silin.

Temizlik işlemini tamamladıktan sonra kuru bir bezle duvarların üzerindeki fazla nemi almayı ve odanızı havalandırmayı ihmal etmeyin.

Burada dikkat edilmesi gereken bir husus vardır ki o da her silinebilir boyanın leke tutmama özelliğinin bulunmamasıdır. Leke tutmama özelliğine sahip bir boya kullanmak istiyorsanız tercihinizi mutlaka kaliteli boyalardan yana yapmanız faydalı olacaktır çünkü daha düşük kaliteli boyalarda silinebilirlik özelliği bulunsa dahi leke tutmama özelliği bulunmayabilir.

Polisan’ın dayanıklı ve su bazlı silinebilir özellikteki boyaları sayesinde duvarlarınızı uzun yıllar boyunca leke tutmadan, tertemiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Siz de aradan yıllar geçse bile yepyeni görünen duvarlara sahip olmak istiyorsanız Polisan’ın şu ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.