Şimdi Hobilerinizi X1 Art ile Renklendirme Zamanı

polisan hobi boyalarıHobi boyası güzel vakit geçirmek, günlük hayatın yoğunluğundan kurtulup stres atmak, ortamınızı renklendirmek veya eski eşyaları yenilemek için harika bir seçenektir. Hobi boyaları, hobi malzemeleri arasında son zamanlarda en popüler olanlardandır. Heykel, resim, seramik, kumaş ahşap, cam gibi farklı malzemelerde kullanabilirsiniz. Hemen hemen herkesin hoşuna gidebilecek bir çizim etkinliği ile evinizi veya iş yerinizi renklendirebilir, arkadaşlarınıza da el yapımı hediyeler hazırlayabilirsiniz. Yeni bir hobiye başlamak veya mevcut bir hobisini geliştirmek üzere olan kişiler için kaliteli malzeme temini ve bunların nasıl kullanılacağını bilmek çok önemlidir. Hobi malzemelerinin başında ise boyalar göze çarpar.  Hobi boyalarının nasıl kullanılacağını öğrenmeden önce boyanın cinsini anlamak da önemlidir.

Hobi Boyası Çeşitleri

Hobi boyasında renk seçenekleri ve boya çeşitleri birbirinden farklıdır. Öncelik olarak ne tür bir hobi ile uğraşmak istediğinize karar vermelisiniz. Örneğin ahşap boyama tercih ediyorsanız, alacağınız boya ahşap zeminine uygun olmalıdır. Cam boyama türünü tercih ediyorsanız cam boyamaya uygun bir hobi boyası almalısınız. Her boyanın amacı aynı olsa da içeriğinde kullanılan malzeme farklıdır. Bu da hangi boyanın nerede kullanılacağını belirler. Örneğin cam boyası ile ahşap boyasının kuruma süresi farklıdır. Bu nedenle yanlış boya seçtiğinizde istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

Hem ahşap hem de cam yüzeylerde boyama yapılabilecek bir boya türü de mevcuttur. O da Polisan X1 Art Multisurface hobi boyalarıdır. MDF, seramik, mermer, beton veya taş gibi zeminleri de rahatlıkla boyayabilir. Bu boya türünün kendinden vernikli olan çeşitleri de olması sayesinde boya işleminden sonra cilalama ihtiyacı gerekli ürünlerde ekstra kolaylık sağlar. Bu nedenle hobi severler arasında rağbet gördüğü ifade edilebilir.

Boyalar temel olarak üç gruba ayrılır: Yağlı boyalar, kuru boyalar ve sulu boyalar. Günümüzde hobi boyaları, ilgilenilen hobinin türüne göre pek çok farklı kategoriye ayrılır ve bu kategorilere göre satışa sunulur. Bunları; guaj, akrilik, pastel, yağlı, kuru, seramik, cam, porselen, boncuk boya, ebru boyası ve tekstil boyaları olarak gruplandırmak mümkündür. Guaj, akrilik ve yağlı boyalar, hobi boyamada en sık kullanılan maddelerdir. Guaj ve akrilik boyanın bağlayıcısı su, yağlı boyanın bağlayıcısı ise yağdır. Her iki boya türü de su bazlı olmasına rağmen aralarında geçirgenlik farklılıkları vardır. Her iki kaplama da kanvas, cam, ahşap, seramik gibi birçok farklı yüzeye uygulanabilir. Ancak guaj pigmentleri akrilik ile karşılaştırıldığında daha mat ve örtücüdür. Bu nedenle mdf ve ahşap gibi malzemelerle kullanıma daha uygundur. Pastel boya ise renkli pigmentleri kitre sakızı, arap zamkı veya metil selüloz ve diğer bağlayıcı malzemeleri belirli oranlarda karıştırarak macun haline getiren bir tür kuru boya olarak adlandırılabilir. Bu boya cinsi, kağıdın dokusuna nüfuz etmediği için kolayca silinebilir. Ancak kuru bir yöntem olduğu için renk yoğunluğu yüksektir.

Eskimiş Eşyaları Hobi Boyaları ile Yenileyin

Renkleri solmuş, darbe veya çiziklere maruz kalmış eşyalarınızı hobi boyaları ile yepyeni bir hale getirmek mümkündür. Hem eğlenceli bir aktivite edinebilir hem de eskiyen ve bir kenara atılan eşyaları yeniden hayatınıza katabilirsiniz. X1 Art Multisurface hobi boyaları ile yüzeylerde bir ön hazırlık gerektirmeden boyama yapabilirsiniz. Böylelikle rengarenk seçenekleri ile eski eşyalarınızı kolayca yenileyebilirsiniz.

polisan x1 art  hobi boyaları

Hobi Boyaları ile Eve Ufak Dokunuşlar

Evlerin dış alanında yer alan demir parmaklıklar genellikle beyaz ya da siyah renktedir. Mavi, kırmızı ve pembe gibi canlı renkler ile renkli kişiliğinizi yansıtabilir ve evinizin bambaşka görünmesini sağlayabilirsiniz. Evinizde renkli veya sade bir görünüm oluşturmak için hobi boyasını kullanabilir veya pencere pervazını boyayabilirsiniz. Hobi boyası, zamanla boyası kaybolan yüzeyleri yenilemenizi de sağlayabilir. Evinizdeki boruların, lavaboların, muslukların, saksıların veya sehpaların rengini değiştirerek hayalinizdeki ev ortamını yaratabilirsiniz. Akrilik boya çeşidinin kokusu yoktur ve çok çabuk kurur. Dolayısıyla akrilik boya çeşitlerini kullanarak evinizi yenileyebilir ve hayalinizdeki bir dekorasyon ortamına dönüştürebilirsiniz.

Kumaşları da Hobi Boyaları ile Renklendirmek Mümkün

Evde çarşaf, koltuk örtüsü, elbise, masa örtüsü ve diğer tekstilleri boyayarak farklı görünümler elde edebilirsiniz. Sıkıcı kıyafetlerin rengini değiştirerek eğlenceli bir hale sokabilirsiniz. Hobi boyası çeşidine ait kumaş boyası kullanarak hayal gücünüzü evinizin her yerinde rahatlıkla gösterebilirsiniz. Efekt yaratmak için fırça ve altın kaplama boya tercihinizi kullanarak keyifli bir uygulama da gerçekleştirebilirsiniz. Sezonun popüler renkleri ile boyama yapabilir, hem eğlenebilir hem de kıyafetlerinize yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Giysilerinize mermer desenler yaparak kendi tişörtünüzü tasarlayabilirsiniz. Eskileri renklendirmek veya yeni hobiler geliştirmek istiyorsanız Polisan’ın sunduğu birçok boya çeşidi ile hem eğlenmek hem de eski eşyaları yepyeni bir parçaya dönüştürmek mümkündür. Polisan hobi boyaları, kullanıcılarına pek çok kullanım kolaylığı sağlar. Bunlardan biri ise hobi boyalarının herhangi bir ön hazırlık gerektirmemesidir. Bir diğer özelliği de kokusuz ve zararsız olmasıdır. Özellikle çocukların kullanımına uygun olması konusunda Polisan hobi boyaları öne çıkar. Siz de yaratıcılığınızı herhangi bir parçanın üzerinde göstermek istiyorsanız, Polisan hobi boyalarını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 

 

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.